Zbiórki żywności w Tesco

_MG_6061

Zbiórki żywności każdego roku angażują tysiące naszych klientów, a także Was, w niesienie pomocy osobom potrzebującym. Ubiegłoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności osiągnęła imponujący rezultat ponad miliona posiłków przekazanych dzięki Waszej pomocy! Na tej stronie dowiecie się więcej o tym, jak organizowane są zbiórki żywności, jak możecie się zaangażować, a także podzielić sukcesami Waszego zespołu.

Tesco organizuje zbiórki żywności w Europie Środkowej już od wielu lat, mając na celu pomoc potrzebującym. Jest to również znakomity przykład tego, jak możemy zjednoczyć naszych klientów oraz wszystkich pracowników wokół wspólnego zadania niesienia pomocy innym oraz udowodnić, że nawet małe gesty mają wielką moc.

Każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy w naszych sklepach pojawiają się wolontariusze, którzy przez 3 dni zachęcają klientów do podzielenia się i przekazania produktów spożywczych dla osób potrzebujących. Większość z Was zapewne spotkała wolontariuszy lokalnych Banków Żywności – naszego wieloletniego partnera – a może nawet wspólnie z nimi zachęcała klientów do udziału czy pomagała w organizacji zbiórki. Dziękujemy za Waszą pomoc i zaangażowanie!

Wspólny wysiłek Was wszystkich, naszego partnera oraz udział naszych klientów sprawił, że ubiegłoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności należała do najlepszych w historii. Wspólnie z zespołami Tesco z Europy Środkowej zebraliśmy ponad 490 ton żywności, co wystarcza do przygotowania aż 1 046 088 posiłków. W Polsce nasz wynik również był rekordowy – zebraliśmy 100 ton. Co więcej, Tesco zwiększyło pulę przekazanej żywności o dodatkowe 20%, dzięki czemu pomoc dla lokalnych organizacji była jeszcze bardziej skuteczna.

W Polsce zbiórki są organizowane od wielu lat 3 razy w roku, przed świętami Wielkanocnymi, Bożego Narodzenia i we wrześniu. Podczas zbiórek w 2015 roku zebraliśmy łącznie ponad 169 ton żywności (ilość wystarczająca do przygotowania 338 000 posiłków).

Dodatkowych informacji na temat zbiórek udziela Małgorzata Tokarz (mtokarz1@pl.tesco-europe.com, tel.: 504 114 565).

Print