Tesco w Polsce

02

Jesteśmy jednym z największych rynków w Europie Środkowej, posiadamy ponad 400 sklepów, zatrudniając ok. 30 tys. pracowników i obsługując ponad 5 mln klientów tygodniowo.

Na polskim rynku jesteśmy obecni od 1996 roku, kiedy przejęliśmy sieć sklepów Savia. Od początku naszej działalności dbamy o naszych klientów, wprowadzając szereg udogodnień i usług. Jako jedni z pierwszych w Europie Środkowej uruchomiliśmy dla naszych klientów program lojalnościowy pod nazwą Clubcard. W lipcu 2012 roku z sukcesem otworzyliśmy usługę zakupów za pośrednictwem internetu – Tesco Ezakupy. Obecnie przez Ezakupy dostarczamy produkty w 16 regionach. Klienci mogą zamawiać zakupy bezpośrednio do swoich domów lub odbierać je w wybranych punktach korzystając z usługi „Zamów i Odbierz”.

Współpracujemy z ok. 1500 polskimi dostawcami, wspieramy lokalną gospodarkę i dbamy o polską żywność. Jesteśmy także firmą odpowiedzialną społecznie. Nasze priorytety to odpowiedzialny handel, wspieranie społeczności lokalnych, minimalizowanie naszego wpływu na środowisko oraz bycie atrakcyjnym pracodawcą.