Dobre praktyki Tesco docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu!

19/04/2021

Kolejny raz nasza firma została doceniona w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W tegorocznej publikacji znalazło się aż 11 naszych praktyk z obszaru CSR, takich jak kampania edukacyjna „Kochaj jedzenie, nie marnotrawienie” czy też program stypendialny „Mądry start”.

W ubiegłym tygodniu opublikowany został raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w którym opisano także działania Tesco realizowane w 2020 roku – są to nasze dobre praktyki z zakresu pracy, środowiska, zagadnień konsumenckich, zaangażowania społecznego oraz rozwoju społeczności lokalnych. W ogólnym rankingu odpowiedzialnych firm zajęliśmy 7. miejsce oraz otrzymaliśmy specjalnie wyróżnienie dla najbardziej odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie przedsiębiorstw – Biały Listek CSR Tygodnika „Polityka”.

Od lat podejmujemy wiele działań pozytywnie wpływających na nasze najbliższe otoczenie. Edukujemy najmłodszych dzięki programowi „Od uprawy do potrawy”, staramy się zmniejszać wpływ plastikowych opakowań na środowisko oraz organizujemy specjalne zbiórki żywności, angażujące zarówno klientów, jak i pracowników. W ubiegłym roku w naszych sklepach przeprowadziliśmy też specjalną kampanię „Kochaj jedzenie, nie marnotrawienie”, w trakcie której uświadamialiśmy klientom, że mają możliwość ograniczenia marnowania żywności, jak również podejmowaliśmy inicjatywy zapewniające bezpieczeństwo związane z epidemią wszystkim odwiedzającym nasze sklepy. Od lat w publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżniana jest również nasza walka z niemarnowaniem żywności, którą nadal kontynuujemy. W raporcie nigdy nie brakuje też działań realizowanych przez Fundację Tesco. W tym roku wyróżniono program stypendialny „Mądry start”, inicjatywę „Zdrowo jeść” i „Orszaki Mikołajowe”. W zestawieniu pojawiły się również letni obóz dla dzieci oraz aplikacja FoodCloud.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego. W tym wydaniu znalazły się opisy 255 nowych i 270 długoletnich praktyk zgłoszonych przez 141 firm. Całość możecie przeczytać tutaj.