Podsumowujemy nasze działania społeczne w 2020 roku

15/03/2021

Nasza firma w Polsce dokonała wielu pozytywnych zmian wpływających na środowisko, edukację, lokalne społeczności i wiele innych elementów życia. W myśl zasady, że każdy, nawet najmniejszy pomocny gest ma wielkie znaczenie, nieustannie działaliśmy także w ubiegłym roku i przygotowaliśmy w związku z tym specjalne podsumowanie.

Od 2017 roku realizujemy Strategię Pomocnych Gestów, która wyznacza kierunek, w jakim podążamy w obliczu społecznych i środowiskowych wyzwań, stając się w ten sposób motorem pozytywnej zmiany. W tegorocznym podsumowaniu zostały wyodrębnione cztery obszary, których dotyczyły podejmowane aktywności: produkty, ludzie, lokalne społeczności i specjalne działania, obejmujące wsparcie w obliczu pandemii COVID-19.

Niemarnowanie i recykling
Troszczymy się o środowisko poprzez obniżanie poziomu generowanych odpadów i walkę z marnowaniem żywności. Od lutego 2019 roku we współpracy z dostawcami wyeliminowaliśmy w Polsce 113 ton najbardziej szkodliwego plastiku i wprowadziliśmy wraz z marką odzieży F&F specjalny system recyklingu wieszaków, dzięki któremu do tej pory odzyskaliśmy ponad 1,2 miliona wieszaków o łącznej wadze ponad 46 ton.
Dzięki autorskiemu programowi przekazywania żywności organizacjom charytatywnym przekazaliśmy potrzebującym 2 328 ton produktów, a w ramach programu edukacyjnego „Od uprawy do potrawy” blisko 5,5 tysięcy dzieci wzięło udział w zajęciach edukacyjnych, poznając tajniki niemarnowania.

Troska o pracowników i klientów
„Traktujmy innych tak, jak sami chcieliby być traktowani” – tą zasadą kierujemy się w relacjach z zespołem, klientami i partnerami biznesowymi. Celem jest troska o komfort i bezpieczeństwo osób będących sercem naszej firmy, dlatego w ubiegłym roku nie zabrakło u nas działań skierowanych do koleżanek i kolegów oraz Waszych rodzin, np. poprzez program „Mądry start”, w ramach którego Wasze dzieci otrzymały stypendia edukacyjne. Wraz z Fundacją Tesco przeprowadziliśmy również zbiórki żywności, z których zebrane produkty, poprzez współpracę z Bankami Żywności i Caritas Polska, trafiły do najbardziej potrzebujących.

W 2020 roku nasze działania rozszerzyły się także o zapobieganie skutkom pandemii COVID-19, która w znaczącym stopniu wpłynęła na sposób funkcjonowania wszystkich ludzi. W trosce o zdrowie koleżanek, kolegów oraz klientów, w związku z trwającą epidemią, zadbaliśmy też o najwyższe standardy bezpieczeństwa w naszych sklepach. Wsparliśmy dodatkowo nasz zespół, zapewniając wsparcie materialne oraz uruchamiając specjalne programy, oferujące porady specjalistów z zakresu m.in. zdrowia i prawa.

Raport możecie znaleźć tutaj.