Sylwester w domu dla całej rodziny

30/12/2020

Tegoroczny sylwester będzie inny niż zwykle, ale nadal wyjątkowy. Spędźcie go ze swoimi domownikami i razem świętujcie rozpoczęcie Nowego Roku. Przygotowaliśmy dla Was pomysły na gry i zabawy, dzięki którym z pewnością nie będziecie się nudzić.

Sylwester w domu i małym gronie nadal może być huczny! Zachęć do zabawy całą rodzinę i wspólnie pograjcie w gry, które z pewnością dodadzą temu dniu noworocznego klimatu. Nasze pomysły na zabawy spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, a co najważniejsze pomogą Wam pożegnać się z mijającym rokiem i przywitać kolejny. Wystarczy zebrać grono bliskich w jednym miejscu i rozpocząć świętowanie!

Czyje to postanowienia?
Myślenie o nadchodzącym roku zwykle zaczyna się od postanowień noworocznych. A sylwester to idealny moment na rozmowę o Waszych planach! Podzielcie się nimi z bliskimi w nietypowy sposób. Do tej gry będą Wam potrzebne karteczki, długopis i pojemnik (może to być kapelusz albo miska). Poproście uczestników zabawy o wpisanie na osobnych karteczkach pięciu postanowień noworocznych, a następnie wrzućcie wszystkie do pojemnika i wymieszajcie. Usiądźcie w kole i każdy niech wylosuje 3 karteczki. Następnie jeden po drugim zebrani odczytają po jednym wylosowanym postanowieniu noworocznym. Zadaniem czytającego jest odgadnięcie, do kogo należy poszczególny cel. Jeśli mu się nie uda, próbę podejmują kolejno osoby z jego prawej strony. Punkt zdobywa gracz, który poprawnie przypisze postanowienie do uczestnika. Zabawa z pewnością bardzo zbliży Was do siebie i wprowadzi w noworoczny nastrój. Doda Wam też więcej motywacji do wypełniania swoich postanowień.

Wydarzenia w wycinkach
W sylwestra warto też przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z całego 2020 roku. Jaki film zapamiętaliście? Może konkretny utwór, mecz albo wydarzenie polityczne? Cofnąć się w czasie pomoże Wam zabawa w „Wydarzenia w wycinkach”. Jednak trzeba się do niej odpowiednio się przygotować. Przed rozpoczęciem spotkania odszukajcie w gazetach lub w Internecie wiadomości o najistotniejszych wydarzeniach w mijającym roku. Mogą to być informacje ze świata kina, muzyki, sportu, polityki. Wybór dostosujcie do zainteresowań bliskich. Następne wytnijcie z gazet lub wydrukujcie z Internetu po jednym zdjęciu obrazującym dane wydarzenie. W trakcie spotkania podzielcie uczestników gry na dwie konkurujące ze sobą grupy. Ich celem będzie odgadnięcie wydarzeń przedstawionych na zdjęciach. Wygrywa zespół, który zgadnie ich najwięcej. Zabawa będzie świetnym podsumowaniem mijającego roku i wprowadzi element rywalizacji do Waszego wieczoru. To też będzie świetny czas na wspominki i wymianę opinii na temat minionych wydarzeń.

Wieża pożegnania
Wielkie sprawy, o których mówiła cała Polska, nie są jednak mniej istotne od Waszych prywatnych przeżyć. Dla każdego z Was ten rok był inny, ale ważne jest to, że kończycie go razem! Zbierzcie Wasze najważniejsze przeżycia i zbudujcie z nich jedną wieżę kończącą 2020 rok. Do zabawy będą Wam potrzebne pojemniczki lub plastikowe kubeczki i porwane na małe kawałeczki stare gazety. Po kolei dokładajcie po jednym kubku i wymieniajcie przy tym przeżycia, które utkwiły Wam w pamięci. Kiedy skończą Wam się pomysły, zróbcie kulki z gazet i strącajcie z góry każdy kubeczek, żegnając to, co było w starym roku. Nim wystrzelą fajerwerki, będziecie gotowi, aby powitać nadchodzący rok i kolejne przeżycia! 😊