Orszaki Mikołaja w Stoczku Łukowskim

25/12/2020

Święta coraz bliżej, więc to najlepszy moment na wyruszenie Orszaków Mikołaja. Dotarły one już do Pogotowia Opiekuńczego w Stoczku Łukowskim. Dzieci otrzymały od naszych pracowników prezenty, które z pewnością zmienią ich Święta.

Dla niektórych największym prezentem jest zainteresowanie i wsparcie. Dzięki Orszakom Mikołaja z łatwością można to okazać. W trakcie tego wydarzenia koledzy i koleżanki udają się do placówek opiekuńczo-wychowawczych, szpitali, hospicjów oraz innych placówek, które wspierają dzieci i młodzież zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wszystko po to, aby umilić dzieciom czas i wręczyć im prezenty! Ten rok jest wyjątkowy, ale i tak udało nam się przekazać nasze wsparcie.

W tym roku nasze Orszaki pojawiły się w Łukowie i dotarły do Pogotowia Opiekuńczego w Stoczku Łukowskim, jedynego w całym powiecie ośrodka, który wspiera dzieci i młodzież z rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych lub nieradzących sobie z zapewnieniem podstawowej opieki. Ośrodek bardzo prężnie działa, organizuje wycieczki, mecze, urodziny dzieci i przygotowuje je do pierwszej komunii. Najmłodsi z pogotowia opiekuńczego uczęszczają do szkół lokalnych, ale bardzo często nie są tam tolerowani przez inne dzieci. Właśnie dla nich prezent stał się więcej niż miłą niespodzianką na Boże Narodzenie. To było wielkie wydarzenie, które pokazało, że istnieje normalne życie poza ich rodzinami i ośrodkiem. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję! Razem udało nam się odmienić Święta dzieci. 🙂