To ostatni moment Świątecznej Zbiórki Żywności!

27/11/2020

Tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności dobiega końca. Jak co roku inicjatywa Banków Żywności umożliwia Polakom włączenie się w pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej. Pośpiesz się i dołącz już dziś.
Po raz kolejny klienci oraz koleżanki i koledzy mają okazję wzięcia udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Banki Żywności. Akcja trwa do 28 listopada, czyli kończy się już jutro! Jeśli zwlekałeś z dołączeniem do akcji, koniecznie zrób to w najbliższym czasie. W tym roku zbiórka jest wyjątkowa i jeszcze bardziej potrzebna niż zwykle. Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób i rodzin znalazło się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Według danych GUS, blisko 1,6 mln osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że miesięcznie dysponują kwotą mniejszą niż 600 zł. Wśród nich są często osoby starsze, chore, niepełnosprawne czy samotni rodzice. Pomóż im i podaruj artykuły z długim terminem ważności.
Jak dołączyć do akcji?
Aby wziąć udział w Zbiórce, klienci podczas zakupów mogą przekazać artykuły z długim terminem ważności, takie jak: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze, poprzez umieszczenie ich w specjalnie oznaczonych koszach za linią kas. To jednak nie jedyny sposób. W tym roku, w odpowiedzi na akcję #zostańwdomu i z myślą o tych, którzy w związku z pandemią koronawirusa unikają zakupów stacjonarnych, organizatorzy przygotowali specjalną stronę – www.zbiorkazywnosci.pl – poprzez którą można wpłacać darowizny na jeden z 28 Banków Żywności, tym samym pomagając wybranej lokalnej społeczności. Całość darowizn zostanie przeznaczona na zakup żywności dla potrzebujących.
Tegoroczna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności w formie stacjonarnej odbywa się w 91 sklepach Tesco w 73 miastach. Dokładna lista lokalizacji znajduje się na stronie www.tesco.pl i w załączniku poniżej. Więcej na temat zbiórki dowiesz się tutaj.