Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności!

23/11/2020

Tegoroczne Święta w Tesco poprzedzi zbiórka żywności pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. To inicjatywa Banków Żywności, umożliwiająca Polakom włączenie się w pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, których liczba znacznie wzrosła ze względu na trwającą pandemię. Zbiórkę będzie można wesprzeć od 23 do 28 listopada.

Już po raz kolejny klienci oraz koleżanki i koledzy będą mieli okazję wzięcia udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Banki Żywności. W tym roku, ze względu na okoliczności, będzie ona wyjątkowa i jeszcze bardziej potrzebna niż zwykle. Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób i rodzin znalazło się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Według danych GUS, blisko 1,6 mln osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że miesięcznie dysponują kwotą mniejszą niż 600 zł. Wśród nich są często osoby starsze, chore, niepełnosprawne czy samotni rodzice.

Świąteczna Zbiórka Żywności to cudowna akcja, dająca milionom Polaków nadzieję na spokojne i godnie spędzone Święta. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy i gorąco zachęcamy do dołączania do niej naszych klientów – mówi Daria Kulińska, Dyrektorka Komunikacji Tesco Polska.

Jak dołączyć do akcji?
Aby wziąć udział w Zbiórce, klienci podczas zakupów będą mogli przekazać artykuły z długim terminem ważności, takie jak: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze, poprzez umieszczenie ich w specjalnie oznaczonych koszach za linią kas. To jednak nie jedyny sposób. W tym roku, w odpowiedzi na akcję #zostańwdomu i z myślą o tych, którzy w związku z pandemią koronawirusa unikają zakupów stacjonarnych, organizatorzy przygotowali specjalną stronę – www.zbiorkazywnosci.pl – poprzez którą można wpłacać darowizny na jeden z 28 Banków Żywności, tym samym pomagając wybranej lokalnej społeczności. Całość darowizn zostanie przeznaczona na zakup żywności dla potrzebujących.

Tegoroczna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności w formie stacjonarnej odbędzie się w dniach 23–28 listopada 2020 roku w 91 sklepach Tesco w 73 miastach. Dokładna lista lokalizacji znajduje się na stronie www.tesco.pl i w załączniku poniżej.