Niespodzianka dla Klubów Niemarnowania

10/11/2020

„A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Papierowy man” – znacie te przeboje? Ich autorką jest legendarna piosenkarka Majka Jeżowska. Należy ona do grona kawalerów Orderu Uśmiechu, od 2003 roku jest ambasadorką dobrej woli UNICEF, a w tym roku… dołączyła do programu „Od uprawy do potrawy”! Posłuchajcie, co nagrała specjalnie dla Klubów Niemarnowania!

Od 14 października Kluby Niemarnowania mogą zapisywać się do konkursu „Rymuję, nie marnuję”, odbywającego się w ramach V edycji programu „Od uprawy do potrawy”. Jego celem jest zwrócenie uwagi dzieci na problem marnowania żywności. Zasady konkursu są bardzo proste. Wystarczy stworzyć zwrotkę i refren piosenki dotyczącej idei niemarnowania żywności – ważne, aby liczyły one po 4 rymowane wersy, a każdy wers miał maksymalnie 15 sylab. Liczą się kreatywność i dobra zabawa! Na zgłoszenia jest czas do 18 listopada do godz. 15:00. Nie ma na co czekać, bo został tylko tydzień!

Nagrodą w konkursie są bony do sklepów Tesco o wartości kolejno: 1 000, 2 000 i 3 000 zł, oraz 3 zestawy notesów o wartości 260 zł każdy. Dodatkowo, zwycięskie zwrotki staną się częścią piosenki o niemarnowaniu, którą wykona dla nas sama Majka Jeżowska! Piosenkarka postanowiła osobiście zaprosić wszystkie Kluby Niemarnowania do udziału w konkursie „Rymuję, nie marnuję”, przesyłając specjalne nagranie. Co dokładnie powiedziała? Tego dowiecie się z filmu! Zapraszamy do obejrzenia. 🙂