Małe urządzenie o wielkim znaczeniu

06/11/2020

Pulsoksymetr to prosty sprzęt medyczny, ale bardzo ułatwia personelowi medycznemu obserwację pacjenta. Jest nieocenionym urządzeniem szczególnie w pracy pielęgniarek opiekujących się wieloma osobami, u których pomiar parametrów życiowych jest konieczny ze względu na stan zdrowia. Zachęcamy Was do włączenia się do naszego sportowego wyzwania, bo właśnie podczas niego zbieramy fundusze na zakup pulsoksymetrów Nellcor dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Aby włączyć się do naszego wyzwania, wystarczy, że wprawicie się w ruch – na rowerze, spacerując czy biegając. Każdy kilometr jest na wagę złota, bo za osiągnięte 10 tys. kilometrów przez koleżanki i kolegów Fundacja Tesco przekaże Szpitalowi 10 tys. zł. Co więcej, nasza akcja będzie trwać dotąd, aż osiągniemy obrany cel, więc zachęcamy każdego z Was do zbierania kilometrów pomocy. 🙂

O tym, jak ważne są pulsoksymetry w pracy medyków i jak one działają, opowiada Anna Wojnar, Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa i Organizacji Opieki nad Pacjentem z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie: – Pulsoksymetr służy do pomiaru stopnia nasycenia krwi tętniczej tlenem i jest niezbędny w wielu sytuacjach, m.in.: podczas zabiegów operacyjnych przeprowadzanych w znieczuleniu ogólnym oraz w okresie pooperacyjnym, u pacjentów w śpiączce, na oddziałach noworodkowych, szczególnie przy monitorowaniu wcześniaków i noworodków z niską masą urodzeniową, w nagłych przypadkach, kiedy podejrzewamy, że u pacjentów występuje niedotlenienie organizmu, w zaawansowanych chorobach układu oddechowego, np. zaostrzeniu astmy oskrzelowej, oraz do rozpoznawania niewydolności oddechowej. Urządzenie to daje możliwości ustawienia poziomu wartości krytycznej, po przekroczeniu której włącza się alarm. Jest niezbędne do pracy!

Mamy już na koncie 4840 km i walczymy dalej! Koniecznie opowiedzcie o wyzwaniu koleżankom i kolegom ze swojego działu, jeśli jeszcze o nim nie wiedzą, i zachęćcie ich do sportowej aktywności w dobrym celu. Jak dołączyć do akcji i zainstalować aplikację RUNTASTIC, dowiecie się tutaj.