Czy Twoje dziecko podejmie kulinarne wyzwanie?

06/11/2020

Jak przekonujemy dzieci w ramach programu „Od uprawy do potrawy”, nawet niewielki gest może mieć dobry wpływ na środowisko. Do takich pozytywnych działań zaliczamy m.in. przygotowywanie potraw z resztek żywności i tego, co mamy aktualnie w lodówce. Takie dania są dziecinnie proste do zrobienia, więc… to właśnie dzieci zapraszamy do naszego nowego konkursu!

Na Moje Tesco mogliście zapoznać się z przepisami na proste potrawy na śniadanie, obiad, przekąskę i kolację, które da się przygotować szybko, prosto, kreatywnie i z wykorzystaniem resztek. Chcemy, by było one inspiracją dla Waszych pociech w naszym konkursie kulinarnym. Zajrzyjcie wspólnie do lodówki i spiżarki w Waszym domu i zastanówcie się, co ciekawego i smacznego do jedzenia można zrobić ze znalezionych produktów spożywczych. Już parę pieczarek, jedna papryka, lekko czerstwy chleb czy przejrzałe pomidory dają bardzo dużo możliwości! Nie wierzycie? Przeczytajcie nasz artykuł o prostych sposobach na niemarnowanie żywności!

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez Wasze dzieci kreatywnych i nieskomplikowanych potraw z wykorzystaniem resztek. Rodzice oczywiście mogą im pomagać, np. przy krojeniu oraz korzystaniu z kuchenki/piekarnika, ale liczymy głównie na pomysłowość Waszych pociech. 🙂 Zdjęcia potraw wraz z krótkim opisem (pamiętajcie, by podać wiek dziecka!) możecie wrzucać do 27 listopada do specjalnej galerii, a my spośród przesłanych zgłoszeń wybierzemy 5 najciekawszych i ich autorów nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami-niespodziankami. Do dzieła!