Przyłącz się do zabawy „Od uprawy do potrawy”!

30/10/2020

Już od pięciu lat zapraszamy dzieci z całej Polski na niezwykłą przygodę i poznawanie zasad zdrowego odżywiania bez marnowania. Uczymy najmłodszych, jak podejmować najlepsze decyzje przy wyborze produktów żywnościowych, jak odpowiedzialnie robić zakupy, jak właściwie przechowywać żywność i jakie są sposoby na ograniczenie marnowania jedzenia, przede wszystkim na szkolnych korytarzach. Czy nauczyciele Waszych dzieci już wiedzą o naszej inicjatywie?

Aby zapisać się do programu, wystarczy zarejestrować się przez formularz zgłoszeniowy, który można znaleźć na stronie www.oduprawydopotrawy.pl. Zapisani nauczyciele dostaną od nas darmowe materiały edukacyjne do pobrania, na bazie których będą mogli poprowadzić zajęcia w szkole. Seria kreatywnych 27 scenariuszy lekcji pozwala w ciekawy sposób poznać tematykę związaną z żywnością, jak również ułatwia uczniom praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności. Dajcie znać znajomym nauczycielom, że wciąż mogą dołączyć do programu! Co ważne, 5. edycja „Od uprawy do potrawy” realizowana jest w odmienionej formule, która pozwala na przeprowadzenie zajęć w formie zdalnej lub stacjonarnej – w zależności od potrzeb i możliwości opiekuna.

Uwaga, konkurs!
Co więcej, każdy z nauczycieli, który przystąpi do programu, może założyć Klub Niemarnowania, który swoimi działaniami będzie promować w szkole ideę niemarnowania żywności i może wziąć udział w konkursie „Rymuję, nie marnuję”. Zadaniem konkursowym jest stworzenie zwrotki i refrenu piosenki dotyczącej idei niemarnowania żywności. W jury zasiądzie sama Majka Jeżowska! Na zgłoszenia jest czas jeszcze tylko do 18 listopada. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj. Zachęćcie swoje dzieci i ich nauczycieli do zakładania Klubów i rywalizacji, w której mogą wygrać atrakcyjne nagrody!

Więcej o programie przeczytacie na stronie www.oduprawydopotrawy.pl.