Nie masz pomysłu na obiad? Tesco pomoże!

22/10/2020

Pewnie dobrze znacie nasze gazetki z najnowszymi ofertami, które można znaleźć w formie papierowej w sklepach Tesco oraz w wersji elektronicznej na stronie tesco.pl. Czy wiedzieliście, że oprócz produktów w promocyjnych cenach znajdziecie tam również… inspirację na obiad?

Kup w Tesco dynię (mamy je w różnych kolorach, kształtach i odmianach!), marchew, pietruszkę, imbir, ziemniaki i śmietankę 30%. Co wyjdzie z połączenia tych wszystkich składników? Przepyszna, kremowa, rozgrzewająca zupa dyniowa! Takie danie na pewno zniweluje jesienną chandrę oraz nudę w kuchni.

Dynia jest idealna do smażenia, pieczenia, gotowania i marynowania, a do tego dostarcza organizmowi witamin C, D, B oraz wielu składników mineralnych. Działa na organizm odkwaszająco, obniża poziom złego cholesterolu i może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi. Pestki dyni są źródłem wit. E, A, C, PP i z grupy B, cynku i selenu, a także magnezu, dzięki czemu dobrze działają na układ nerwowy. Choć istnieje 120 rodzajów i około 80 gatunków dyń, najbardziej znane są olbrzymia i zwyczajna, które mają szerokie zastosowanie w polskiej kuchni. Kupując dynię, zwróćcie uwagę na jej skórkę – powinna być w miarę gładka, bez przebarwień, plam i uszkodzeń.

Przepis na zupę dyniową znajdziecie w naszej najnowszej gazetce z ofertami promocyjnymi, po zeskanowaniu specjalnego kodu QR. Listę produktów macie podaną w gazetce. To idealna opcja dla wszystkich tych, którzy nie mają pomysłu na ciekawy, pożywny obiad, albo dla tych, którzy szukają nowych kulinarnych inspiracji! Gorąco polecamy nasze przepisy! 😉