Dzień Walki z Rakiem Piersi

15/10/2020

Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. To właśnie tego dnia mówimy o tym, jak ważna jest profilaktyka i przypominamy koleżankom Tesco o regularnym wykonywaniu badań.

Celem Dnia Walki z Rakiem Piersi jest uświadomienie ludziom, że profilaktyka, samobadanie i korzystanie z usług specjalistów jest ważne, a tego dnia okazuje się też wsparcie osobom chorym i ich rodzinom. Symbolem Dnia Walki z Rakiem Piersi jest różowa wstążka. Dlaczego akurat ona? Pomysł pochodzi od amerykańskiej piosenki marszowej „Wokół swojej szyi nosi krzyczącą wstążkę” (ang. Round Her Neck She Wears a Yeller Ribbo), a pierwotnie wstążka była… żółta.

Każda kobieta powinna wykonywać samobadanie piersi i regularnie poddawać się badaniu USG. Zalecane jest również, aby kobiety po 35. roku życia korzystały z usług onkologa i wykonywały mammografię. Nawet jeśli pojawi się guz, przestrzeganie terminów wykonywania tych badań podnosi szanse na wyleczenie. Mammografia pozwala wcześnie wykrywać aż 90-95% zmian.

W trakcie Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi przypominamy wszystkim koleżankom Tesco o działaniach profilaktycznych, bo zależy nam na Waszym zdrowiu i dobrym samopoczuciu. 😉