Najlepsi eksperci w niemarnowaniu

06/10/2020

W naszej firmie codziennie ciężko pracujemy nad tym, żeby zapobiegać wyrzucaniu żywności, która nadaje się do spożycia. W ramach nowej kampanii „Kochaj jedzenie, nie marnotrawienie” chcemy zachęcić do tego także naszych klientów. Obejrzyj film i zobacz, jakie sposoby na niemarnowanie mają nasi eksperci, czyli koleżanki i koledzy ze sklepów.

W Tesco nie zgadzamy się na marnowanie żywności. Co robimy w tym kierunku? Przekazujemy nadwyżki ze sklepów do Banków Żywności i organizacji charytatywnych. Współpracujemy z naszymi dostawcami w całym łańcuchu dostaw. Edukujemy dzieci podczas programu „Od uprawy do potrawy”.

Ty też możesz zmieniać świat na lepsze! W jaki sposób? Zaczynając od robienia racjonalnych zakupów, przez regularny przegląd domowych zapasów, po docenienie wartości dojrzałych warzyw i owoców.

Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi prostymi sposobami na niemarnowanie, pokaż nam to w dowolnej, kreatywnej formie – filmu, zdjęcia z opisem czy prezentacji multimedialnej. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 20 października. Możecie je zamieszczać w galerii zdjęć lub wysłać na adres: moje.tesco@pl.tesco-europe.com. Wybierzemy najciekawsze pomysły i być może to Ty zostaniesz ekspertem w naszym kolejnym filmie. 😉