Jedzenie się marnuje – uratujmy je!

29/09/2020

Równo rok temu ONZ ustanowił 29 września Międzynarodowym Dniem Walki z Marnowaniem Jedzenia. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na skalę tego problemu na świecie i pokazać, że zapobieganie marnotrawieniu żywności to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki ze zmianami klimatycznymi. Co my i nasi klienci możemy zrobić dobrego w tym obszarze?

Jesteśmy dumni, że w Tesco w Europie Środkowej już osiągnęliśmy cel ONZ 12.3, czyli zmniejszyliśmy o połowę ilość marnowanej żywności w swoich operacjach. Jednak to nie nasze ostatnie słowo! Nadal przekazujemy nadwyżki jedzenia do Banków Żywności, Caritas Polska i organizacji charytatywnych oraz walczymy z marnotrawieniem od uprawy do potrawy.

Niezmiennie chcemy także zachęcać naszych klientów do świadomych zakupów i rozsądnego gospodarowania produktami spożywczymi. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile żywności wyrzucamy każdego dnia – od resztek niezjedzonych posiłków, po produkty, które już się zepsuły. Niezależnie od powodów, przez które zdarza Wam się marnować jedzenie, spieszymy z dobrą wiadomością – wszystkiego da się nauczyć. 😉

Tesco ma kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą nam wspólnie zmienić świat na lepsze. Kolejne dni odkryją przed Wami nowe karty naszej październikowej kampanii! Czekajcie cierpliwie na szczegóły!