Tak, pomagam!

23/09/2020

Czas związany z epidemią koronawirusa jest trudny dla wszystkich z nas, dlatego tak ważne jest teraz dzielenie się dobrem. W najbliższych dniach będzie świetna okazja do pomocy potrzebującym osobom. 25 i 26 września w wybranych sklepach odbędzie XVIII zbiórka żywności pod hasłem „Tak, pomagam!”, organizowana przez Caritas Polska, Caritas diecezjalne i Tesco. Dołączcie do tej wyjątkowej zbiórki!

Caritas Polska organizuje tę akcję we współpracy z Caritas diecezjalnymi i odbywać się ona będzie w wybranych supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce. Akcja będzie trwała w piątek w godz. 12:00–20:00 oraz w sobotę w godz. 10:00–20:00 lub do zamknięcia sklepu.

Aby pomóc, wystarczy, że włożycie produkty o długim terminie ważności do specjalnie oznaczonych koszy. Osoby potrzebujące można również wesprzeć, wysyłając w trakcie zbiórki SMS pod charytatywny numer 72052, z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.