Jesienna odsłona „Żyj zdrowo”

21/09/2020

Koleżanki i koledzy,

Sezon letni zostawiamy powoli za sobą, a już jutro wkraczamy w astronomiczną jesień. Wiemy, że ten okres, kiedy zaczyna się szkoła i wielu z nas po urlopach wraca do pracy, to także początek przeziębienia, kataru i innych typowych chorób sezonowych, nie wspominając o Covid-19, który wciąż jest wokół nas. W tym czasie wszyscy potrzebujemy dodatkowej energii, witamin, a także równowagii mentalnej, aby nasze ciało i psychika pozostały silne i odporne. Coraz mniejsza ilość słońca powoduje spadek melatoniny, co może powodować, że czujemy się bardziej ospali i zmęczeni, dlatego dodatkowe aktywności na świeżym powietrzu i zbilansowane odżywianie mogą nam pomóc w utrzymaniu optymistycznego nastroju.

Dla nas w Tesco wrzesień oznacza początek nowej kampanii „Żyj zdrowo”. Tym razem skupiamy się na dowiedzeniu się więcej o najważniejszych chorobach naszego współczesnego społeczeństwa. Przygotowaliśmy dla Was warsztaty online i przydatne artykuły publikowane na mojetesco.pl, które pomogą Wam przygotować się do tego okresu i zapobiec najczęstszym chorobom naszych czasów.

Już teraz zapraszamy Was na warsztaty online o tematyce zdrowotnej dla Niej, dla Niego oraz dotyczące zdrowego odżywiania. Terminy warsztatów wkrótce opublikujemy na mojetesco.pl. Tutaj również znajdziecie ciekawe artykuły odnośnie prewencji chorób cywilizacyjnych.

Jak co roku, przygotowaliśmy dla Was także kosze pełne witamin, z warzywami i owocami, które znajdziecie w naszych kuchniach w sklepach i biurze.

Tym, dla których to wciąż za mało, proponujemy wyzwanie rowerowe. Razem z Fundacją Tesco możemy pomóc dzieciom z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Wyjdźcie z domów i poruszajcie się na świeżym powietrzu w szczytnym celu! Szczegóły już wkrótce.

Mam nadzieję, że dołączycie do przygotowanych dla Was zajęć.

Szczególnie teraz zadbajmy o siebie i swoich bliskich.

Joanna Lenartowicz
Menadżer Personalny Tesco Polska