Wrześniowa degustacja: Napoje jogurtowe

04/09/2020

Napoje jogurtowe należą do najbardziej ulubionych mlecznych przysmaków na świecie. Możemy je pić w najróżniejszych smakach, gęste, mleczne, czy spienione. Nie przegap degustacji naszych 5 rodzajów napojów Tesco, która trwa przez tydzień, począwszy od 31 sierpnia.

Pochodzenie jogurtu nie jest dokładnie znane, ale zakłada się, iż wynaleziono go w Mezopotamii około 5 000 roku p.n.e. Wzmianki o nim można znaleźć w rozmaitych kulturach na całym świecie. Na przykład w tradycji perskiej wierzono, że długowieczność jest wynikiem regularnego spożywania jogurtu, natomiast w starożytnych hinduskich źródłach połączenie jogurtu z miodem nazywano „pokarmem bogów”.

Podobnie jak każde inne jedzenie, tak samo jogurt podlegał stopniowym przemianom. Pojawiały się nowe dodatki smakowe bądź napój jogurtowy podlegał innym modyfikacjom. Napoje jogurtowe, które będziesz degustować, są o smaku truskawkowym, borówkowym, jeżynowym, malinowym oraz czarnej porzeczki. Napoje mają maksymalnie 65 kalorii na 100 ml, a zawartość cukru w nich wynosi 13 g na 100 ml. Maksymalna zalecane dzienne spożycie wynosi pół szklanki (2 dcl), co odpowiada mniej więcej 550 kJ energii. Twoje ciało spali ją na przykład podczas półtorej godziny pracy przy komputerze, 20 minut relaksującego pływania czy 2 km biegu.

Przysmak możesz urozmaicić poprzez przygotowanie ciekawych shake’ów. Wystarczy, jeśli wymieszasz napój jogurtowy z kawałkami owoców czy trzema łyżeczkami kakao, masła orzechowego lub wspomnianego miodu, a Twój „pokarm bogów” będzie gotowy. W celu dokładniejszego zmieszania smaków zalecamy zmiksowanie składników w klasycznym mikserze bądź w mikserze do smoothie. Na koniec wystarczy przybrać owocami wedle własnego uznania.

Degustacja czeka na Ciebie w sklepach i centrach handlowych. Jeśli napoje były przechowywane w lodówce, przed spożyciem zalecamy pozostawić je na kilka minut w temperaturze pokojowej, aby nie były zbyt zimne. Nie zostawiaj ich jednak zbyt długo poza lodówką, ponieważ jako produkt mleczny mogą się dość szybko zepsuć.

Życzymy Ci miłej degustacji!