Sukces „Letniej Zbiórki Żywności” – podziękowania od Martina Behana

04/09/2020

Koleżanki i koledzy,

Kilka dni temu w naszych sklepach zakończyła się „Letnia Zbiórka Żywności”. Łącznie zebraliśmy 15 259 kg artykułów spożywczych. Ta rekordowo długa zbiórka odbywała się we wszystkich 320 sklepach w Polsce przez całe wakacje, tj. od 1 lipca do 31 sierpnia.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim koleżankom i kolegom za wsparcie i zaangażowanie. Dziękuję, że cierpliwie wyjaśnialiście klientom, w jaki sposób mogą wziąć udział w akcji, zachęcaliście ich do tego, aby razem z nami wsparli osoby, które potrzebują pomocy. Dziękuję wszystkim osobom, które przekazały żywność na rzecz potrzebujących. Wszyscy powinniście być z siebie dumni! Dzięki Wam i naszym klientom z przekazanej żywności zostanie przygotowane 36 331 posiłków dla osób, które najbardziej tego potrzebują w obecnych, nadzwyczajnych okolicznościach.

Zbiórkę zainicjowaliśmy w odpowiedzi na kryzys związany z pandemią koronawirusa. Od ponad 8 tygodni nieprzerwanie dystrybuujemy żywność, którą nasi klienci przekazują potrzebującym. To niewiarygodne, że udało nam się przygotować całą akcję w tak krótkim czasie. Świadczy to o naszej determinacji i zapale do niesienia pomocy oraz o tym, że wspieranie ludzi w potrzebie pozostaje naszym priorytetem.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wiele osób boryka się z problemem zakupu żywności dla swoich rodzin, a nasza pomoc jest nieustannie potrzebna, dlatego zaraz po wybuchu pandemii przekazaliśmy ponad 20 ton żywności w postaci jednorazowej darowizny. Ponadto wszystkie nasze sklepy w całej Polsce codziennie pomagają – każdego dnia z ponad 200 sklepów przekazujemy nadwyżki żywności.

Wspaniale po raz kolejny patrzeć na to, co możemy osiągnąć, działając wspólnie dla jednego celu.

Bardzo dziękuję za całe wsparcie i pamiętajcie, że każdy, nawet najmniejszy pomocny gest ma znaczenie!

Martin Behan