„Letnia Zbiórka Żywności” – zdaliśmy egzamin z pomagania!

04/09/2020

1 lipca w sklepach Tesco wystartowała „Letnia Zbiórka Żywności”, zorganizowana przez Fundację Tesco, która trwała całe wakacje. Dzięki wsparciu klientów, a także koleżanek i kolegów udało nam się zebrać aż 15 259 kg żywności! Teraz, za pośrednictwem Banków Żywności i Caritas, trafią one do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Nasza firma od lat wspiera osoby w potrzebie – przekazujemy nadwyżki ze sklepów organizacjom charytatywnym, wspieramy lokalne społeczności i walczymy z marnowaniem żywności. Nasza pomoc była szczególnie ważna w czasie pandemii koronawirusa, dlatego w kwietniu przekazaliśmy dodatkową darowiznę – 20 ton produktów – na rzecz osób dotkniętych skutkami zaistniałej sytuacji.

Postanowiliśmy także pójść o krok dalej i zorganizować „Letnią Zbiórkę Żywności”, która trwała w naszych sklepach przez 2 miesiące. Wszystkie artykuły zebrane w czasie zbiórki – m.in. mąka, ryż, makaron, cukier, olej, dżemy, konserwy, zupy błyskawiczne, herbata, kawa – trafią do Banków Żywności i Caritas Polska, a następnie zostaną rozdysponowane wśród osób potrzebujących.

Dzięki wsparciu klientów zebraliśmy łącznie 15 259 kg produktów, czyli równowartość 36 331 posiłków. W sklepach CHM i CHM+ zgromadziliśmy ogółem ponad 5 651,86 kg żywności, a w SM – ponad 9 645,12 kg. Cieszymy się, że nasza propozycja pomocy spotkała się z tak pozytywny odzewem.

Te liczby cieszą nas tym bardziej, że jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dobroczynności, a ta cecha leży w naszym DNA. Codziennie robimy małe, pomocne gesty na rzecz osób, które potrzebują szczególnego wsparcia. Dowody na to, jak włączamy się w życie lokalnych społeczności i solidaryzujemy się z nimi poprzez różne inicjatywy charytatywne, znajdziecie w naszym raporcie „Strategia Pomocnych Gestów”. W roku 2019/20 przekazaliśmy łącznie ponad 3 tysiące ton żywności: 2 992 ton dla organizacji pomagającym ludziom w potrzebie, a 54 tony trafiły na pokarm dla zwierząt. I to na pewno nie nasze ostatnie słowo! 😉

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i promowanie naszej letniej inicjatywy! Bez Was nie osiągnęlibyśmy takich wspaniałych wyników!