Nie martw się, uśmiechnij się!

21/08/2020

„Bądź dobrej myśli, po co być złej”, możemy przeczytać w „Listach” Stanisława Lema. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Optymisty i zachęcamy Was gorąco do pozytywnego myślenia i życiowej odwagi.

21 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Optymisty, który został powołany w 2016 roku z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”. Fundacja ta poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem. Ich celem jest promocja postaw optymistycznych, pozytywnego myślenia i radości życia, życzliwego stosunku do ludzi i otoczenia, otwartości i obywatelskiej aktywności.

Dlaczego warto się więcej uśmiechać? Badania mówią, że ludzie nastawieni do świata optymistycznie cieszą się lepszym zdrowiem niż pesymiści – są np. mniej podatni na choroby serca czy układu krążenia. Marzmy więc i żyjmy pełnią życia, nauczmy się też dostrzegania w sobie samym, w ludziach i otoczeniu dobrych stron. Odczuwając więcej pozytywnych emocji, łatwiej nam będzie przetrwać trudniejsze chwile, które mogą nas spotkać. 😉