Letnia zbiórka żywności – poradnik w pigułce

10/08/2020

Jeszcze przez prawie miesiąc w naszych sklepach będzie trwała Letnia Zbiórka Żywności organizowana przez Fundację Tesco. Zebrana żywności, dzięki wsparciu Banków Żywności i Caritas Polska, trafi do najbardziej potrzebujących. Jak możecie dodatkowo wesprzeć tę inicjatywę, by jeszcze więcej klientów przekazało produkty do koszy przy kasie? To bardzo proste!

Jesteśmy na półmetku Letniej Zbiórki Żywności i udało nam się już zebrać 7876 kg. To właśnie teraz pomoc każdej koleżanki i każdego kolegi jest niezwykle istotna.

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, jak zachęcić klientów do przekazywania żywności:

1. Przekażcie informację o Letniej Zbiórce Żywności jak największej liczbie osób.
Opowiedzcie o niej sąsiadom, rodzinie, przyjaciołom, znajomym – niech zajrzą do naszego sklepu i dołożą swoją cegiełkę.

2. Upewnijcie się, że każdy, kto robi u nas zakupy, wie o zbiórce.
Umieśćcie w widocznym miejscu przed wejściem stand z plakatem informującym o akcji i przypominajcie o tym klientom przy linii kas.

3. Informujcie stale o produktach, które można przekazywać.
Być może klienci nie wiedzą, jakie artykuły mogą włożyć do oznaczonych punktów za linią kas. Są to produkty z długim terminem przydatności:

4. Mówcie, jak wiele dobrego można zrobić za pomocą choć jednego oddanego produktu.
Jeśli ktoś teraz nie przekaże produktów do kosza, zaproście klientów do kolejnych odwiedzin w naszym sklepie i dołączenia do akcji w innym terminie.

5. Promujcie aktywnie Letnią Zbiórkę Żywności ze swoim zespołem.
Chcemy wiedzieć o wszystkich wspaniałych rzeczach, które robicie, aby promować naszą akcję w swoich sklepach. Dołączcie do specjalnego konkursu dla zespołów, nagrywajcie filmy, róbcie zdjęcia, piszcie relacje – liczymy na Waszą kreatywność!

6. Wywieście plakat z poradnikiem w stołówce.
W załączniku poniżej znajdziecie plakat z zebranymi wszystkimi wskazówkami, które ułatwią Wam promocję zbiórki. Wyeksponujcie go w przestrzeni socjalnej, aby każdy miał do niego łatwy dostęp i w każdej chwili mógł sprawdzić, jak należy postępować. 😉