Tesco w pierwszej 10 tegorocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm

05/06/2020

Czternasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm, choć odbyła się w specyficznych warunkach pandemii i zakończyła wręczeniem nagród w przestrzeni wirtualnej, zgromadziła ogromną liczbę uczestników. W tym roku w ROF wzięły udział 74 firmy, a wśród nich Tesco, które zajęło ostatecznie wysoką, 7. pozycję – jako jedyna sieć handlowa w Polsce!

Organizatorem wirtualnej gali był Koźmiński Business Hub, działający w ramach Akademii Leona Koźmińskiego. Tegoroczna edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm odbyła się w szczególnych warunkach pandemii Covid-19, lecz mimo to zgromadziła duże grono uczestników, co pokazuje, że w tych trudnych warunkach działające w Polsce firmy zdają sobie sprawę z ogromnych wyzwań, jakie przed nimi stoją i nie zapominają o swojej społecznej roli.

Żyjemy dziś w czasach przełomu i jednocześnie wielkiej niepewności – potwierdza profesor Bolesław Rok, współautor rankingu. – Nie wiemy, jak będzie wyglądał świat, gospodarka i społeczeństwo za kilka lat, a nawet za kilka miesięcy. Jedni czekają na cud, inni zatrzymali się w bezruchu, a tylko niektórzy właśnie teraz podejmują największe wyzwania, pamiętając o tym, że w czasach wielkiego kryzysu pojawiają się też największe szanse – dodaje.

Ranking Odpowiedzialnych Firm, opublikowany po raz pierwszy w 2007 roku, to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Dlatego jesteśmy dumni, że możemy być jego częścią! To w ogromnej części zasługa naszych koleżanek i kolegów, którzy każdego dnia pracują na to, by wspierać lokalne społeczności. Dziękujemy za Wasz wysiłek!

Więcej informacji na temat rankingu znajdziecie tutaj.