Co kryje w sobie Pudełko Szczęścia od Caritas i Tesco?

03/06/2020

Zabawki, słodycze, a także edukacyjne kolorowanki uczące bezpiecznych zachowań w czasie epidemii – takie zestawy trafiły z okazji Dnia Dziecka do najmłodszych dzięki akcji Caritas, którą wsparliśmy naszą darowizną.

Dzień Dziecka jest okazją, aby serdeczność i troskę okazać najmłodszym w sposób szczególny – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. – Zwykle w Dniu Dziecka odbywa się wiele imprez dla dzieci, ale w tym roku przygotowanie takich wydarzeń było niemożliwe. Caritas pamięta jednak o najmłodszych, przygotowaliśmy dla nich Pudełka Szczęścia – czyli paczki upominkowe, które – jak mamy nadzieję – sprawią dzieciom radość – dodaje dyrektor.

Ponad dziesięć tysięcy Pudełek Szczęścia zostało rozdane dzieciom dzięki pomocy partnerów organizacji, między innymi naszej sieci Tesco, która dostarczyła słodycze i zabawki. Prezenty, za pośrednictwem diecezjalnych Caritas, trafiły nie tylko do ich podopiecznych, ale także do dzieci z zaprzyjaźnionych instytucji, takich jak domy dziecka i ośrodki opiekuńcze. Pomaganie przynosi wiele radości – i właśnie nią chcemy się dziś z Wami podzielić!

Zdjęcia pochodzą ze strony Caritas.pl.