Co Cię motywuje?

11/05/2020

Czy Ty też zastanawiasz się, skąd ludzie czerpią motywację i energię do działania, gdzie znajdują siłę do pokonywania codziennych trudności, zwłaszcza teraz – w nieustannie zmieniającym się świecie?

„Trzeba skoncentrować się na regeneracji naszych wewnętrznych baterii!” – właśnie to było jednym z powodów, dla których zdecydowaliśmy się publikować artykuły na temat 4 wymiarów energii. Pamiętasz o nich?

Ludzka natura wyróżnia 4 płaszczyzny, dzięki którym tworzymy i doświadczamy równowagi życiowej. Dzięki temu możemy łatwiej radzić sobie z problemami, które dotykają nas w tych wyjątkowych czasach. Koncentracja na tych 4 obszarach, zachowywanie i ulepszanie ich jest obecnie naszym największym zasobem. Oznacza to, że powinniśmy wdrożyć zbalansowany program autoregeneracji w 4 wymiarach naszego życia:

Fizycznym – odpowiednia dieta, ćwiczenia i odpoczynek
Psychicznym – czytanie, pisanie, nauka własna i wsparcie innych
Emocjonalnym – utrzymywanie głębokich kontaktów społecznych z innymi
Duchowym – o ile to możliwe, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a także rozwój duchowy poprzez medytację, modlitwę, muzykę lub pomoc innym

Jeśli nie kojarzysz tego podziału, zajrzyj do specjalnej zakładki na Moje Tesco!

W tym tygodniu mówimy o energii duchowej, która jest chyba najtrudniejsza do opisania i zrozumienia. Głęboka, holistyczna, prawdziwie ludzka. Koncentruje się na wierze, naszych motywacjach, wskazówkach, które wypływają wprost z naszego wnętrza. Udowodniono, że jest ona niezbędna do osiągnięcia prawdziwego szczęścia w życiu.

Energia duchowa to energia wytwarzana przez nasze wewnętrzne „ja”, czyli coś, co ludzie wierzący nazywają duszą. Poziom energii duchowej jest determinowany przez nasze uczynki, wynika z naszych przekonań i wartości, którymi się kierujemy. To właśnie nasze poglądy definiują to, kim jesteśmy, dlaczego żyjemy oraz co postrzegamy za dobre i złe.

Co ważne, rozwój sfery duchowej nie spowoduje, że staniemy się lepszą osobą, jeśli nie będzie połączony z praktyką. Musimy pamiętać, że jakość naszej duchowości zależy tylko i wyłącznie od naszych działań. Właśnie tak! Najwyższy czas, żeby zastanowić się, co udało nam się zrobić dla siebie samych w ciągu ostatnich 4 tygodni.

Kliknij w ten link i wypełnij ankietę, to doskonały pomysł na chwilę samorefleksji. Spokojnie, nie zajmie Ci to dużo czasu. Poza tym… to wartościowy czas dla siebie!

Zbierzemy najlepsze odpowiedzi i podzielimy się nimi z wszystkimi koleżankami i kolegami. Oczywiście anonimowo! 😉