Jak zachować ducha pracy zespołowej, gdy pracujemy z domu?

28/04/2020

W ciągu ostatnich tygodni prawdopodobnie natrafiłeś w internecie na mnóstwo artykułów z inspiracjami i poradami, jak utrzymać swoje ciało i umysł w dobrej formie. Ale to nie wszystko! Czy słyszałeś o energii umysłu i wiesz, jak możemy ją odnawiać, przebywając w domu?

Nieustannie szukamy nowych i ciekawych form rozrywki, która pozwoli zachować ducha pracy zespołowej i naładować nasze wewnętrzne akumulatory w czasie krótkich przerw podczas pracy w domu. Jedną z propozycji są gry online, w których możesz rywalizować z koleżankami i kolegami z pracy.

Nie trać czasu! Zaproś koleżanki i kolegów na krótką rozgrywkę, znajdźcie w waszych kalendarzach wolną chwilę i wybierzcie grę, którą wszyscy lubicie. Wejdźcie na stronę https://www.playok.com i postępujcie według poniższych wskazówek:
1. Po prawej stronie możecie wybrać język (każdy z Was powinien wybrać ten sam język, aby znaleźć się na tej samej lokalnej stronie i wspólnie rywalizować).
2. Wybierzcie Waszą ulubioną grę.
3. Zalogujcie się na stronie jako gość lub zarejestrujcie się (jeśli nie macie jeszcze konta) – rejestracja jest całkowicie darmowa.
4. Kliknijcie na przycisk „Nowy stół do gry” w lewej górnej części ekranu i prześlijcie numer stołu swoim współzawodnikom. Każdy z nich musi dołączyć do gry, tak abyście mogli wspólnie się bawić. Pospieszcie się, bo inni gracze również mogą dołączyć do waszego stołu.
5. Dobrej zabawy!

Wszystkim, którzy dopiero poznają taką formę rozrywki, jak i tym, dla których jest ona już dobrze znana, zalecamy grać 10–15 minut dziennie, kilka razy w tygodniu. To wystarczająca ilość czasu, która pozwoli Wam zrelaksować się i zintegrować ze współpracownikami.