Koleżanki i koledzy z całej Polsce pomagają walczyć z COVID-19

17/04/2020

W związku z trudną sytuacją i poczuciem zagrożenia związanym z epidemią koronawirusa wszyscy mamy większą potrzebę niesienia pomocy i włączania się w to, co dobre. Pomimo tego, że będąc na sklepach, obsługując klientów czy dostarczając produkty do domów klientów jesteśmy postrzegani jako bohaterowie, zaangażowani i poświęcający się dla innych, zespoły kilku naszych sklepów postanowiły pójść o krok dalej i wspomóc służby medyczne w nierównej walce z niewidzialnym wrogiem. Dostarczają im więc to, co pomocne i przydatne. Zobaczcie, ile pomocy wędruje z naszych sklepów do medyków!

Wrocław
Zespół sklepu Wrocław Śródmieście przekazał zapas jednorazowych talerzyków, kubków i sztućców dla personelu szpitala zakaźnego z ul. Koszarowej we Wrocławiu. To artykuły pierwszej potrzeby – niezwykle przydatne i potrzebne.

Kędzierzyn-Koźle
Patrycja, Kierowniczka sklepu z Kędzierzyna-Koźla, wspólnie ze swoim zespołem zadecydowała o wsparciu personelu szpitala, który znajduję się w odległości dwóch ulic od sklepu. Środki pochodzące częściowo z dobrowolnej zrzutki pracowników zostały wydane na zakup produktów uzgodnionych z przedstawicielką szpitala – były to dania gotowe, gorące kubki itp. Wiele osób z personelu na ciepły posiłek może liczyć tylko w szpitalu, a firmy wcześniej dowożące dania też znajdują się obecnie w trudnej sytuacji. Koledzy i koleżanki wspólnie spakowali przygotowane produkty i z transparentem z napisem „DZIĘKUJEMY – TESCO” bezpiecznie przekazali je pracownikom szpitala.

Bielany Wrocławskie
Kolejna akcja została zorganizowana z inicjatywy zespołu Sprzedaży Internetowej z Bielan Wrocławskich. Do zbiórki przyłączyli się koledzy i koleżanki z całego sklepu. Kwota, którą udało się uzbierać w ciągu dwóch dni, pozwoliła na zakup produktów o łącznej wartości ok. 3 200zł. Były to produkty spożywcze, środki czystości służące do dezynfekcji i worki na odpady medyczne. Więcej na temat tej inicjatywy możecie przeczytać tutaj.

UWAGA!
Czekamy na kolejne akcje i wspólne inicjatywy! Wszystkie biorą się z potrzeby serca – chętnie do nich dołączamy i w nich uczestniczymy. Jeśli Wasz zespół również pomaga medykom w tym czasie, napiszcie do nas na adres: moje.tesco@pl.tesco-europe.com.