Zostaliśmy wyróżnieni za nasze dobre praktyki!

16/04/2020

Po raz kolejny działania społeczne Tesco zostały wyróżnione w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który jest najbardziej kompleksowym przeglądem działań CSR w Polsce. W jego 18. edycji wyróżniono aż 14 praktyk realizowanych przez naszą firmę!

Od wielu lat podejmujemy inicjatywy, które pozwalają na zmniejszenie skali marnowania żywności: przekazujemy nadwyżki do organizacji wspierających osoby potrzebujące, organizujemy zbiórki żywności, prowadzimy program edukacyjny „Od uprawy do potrawy” czy też współpracujemy z dostawcami. Te i wiele innych działań związanych z niemarnowaniem żywności i ochroną środowiska zostało docenionych, a wśród nich znalazł się również projekt zmniejszenia ilości plastiku oraz zmiany składu opakowań marki własnej. W ramach tych inicjatyw dążymy do tego, by zmniejszyć zużycie plastiku oraz by do 2025 r. wszystkie opakowania naszej marki własnej były w pełni nadające się do recyklingu lub przetworzeni, a całość papieru i tektury pochodziła w 100% ze zrównoważonych źródeł.

Inne nasze ważne projekty docenione w raporcie to program grantowy „Decydujesz, pomagamy”, wspierający działania lokalnych społeczności, oraz program wolontariatu pracowniczego, w którym koleżanki i koledzy angażują się w działania na rzecz lokalnych organizacji charytatywnych współpracujących z naszą firmą.

Nie zabrakło również inicjatyw podejmowanych przez Fundację Tesco. Są to m.in. takie projekty, jak: „Mądry start”, zapewniający stypendia edukacyjne dla dzieci pracowników, Orszaki Mikołaja – program, w ramach którego w okresie świątecznym wolontariusze Fundacji odwiedzają podopiecznych placówek pomocowych dla dzieci i młodzieży, wręczając im mikołajkowe podarunki, oraz Bieg Charytatywny Fundacji Tesco, dzięki któremu na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie przekazaliśmy już łącznie ponad 1,2 mln złotych.

Tegoroczny raport wraz z pełną listą wyróżnionych inicjatyw pobrać tutaj.