Nasz sklep w Bielanach Wrocławskich wspiera medyków

16/04/2020

W tym trudnym czasie epidemii koronawirusa niezmiernie ważna jest myśl o tych wszystkich, którzy – narażając własne zdrowie – mierzą się z nim każdego dnia na pierwszej linii frontu. To służby medyczne – bez nich na nic byłyby wszelkie starania. I to właśnie z myślą o nich Rafał, kierownik sprzedaży internetowej w Tesco Bielany Wrocławskie, zorganizował zbiórkę funduszy na zakup najpotrzebniejszych środków dla personelu medycznego ze szpitala we Wrocławiu przy ul. Kamińskiego.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to , co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Do zbiórki zapoczątkowanej przez zespół internetowej sprzedaży przyłączyli się pracownicy i kierownicy całego sklepu z Bielan Wrocławskich. Kwota, którą udało się uzbierać w ciągu dwóch dni, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki temu udało się zakupić produkty o łącznej wartości ok. 3 200 zł. Były to produkty spożywcze, środki czystości służące do dezynfekcji i worki na odpady medyczne. Barbara oraz Rafał, kierownicy zespołu internetowej sprzedaży, konsultowali z zespołem szpitala zakup wyżej wymienionych produktów.

Krąg pomocy
Poza pracownikami sklepu do akcji dołączyła się pani Bożena z Rawicza, czyli właścicielka firmy Szydełkowy Zakątek Baja, która uszyła maseczki dla zespołu internetowej sprzedaży, szpitala oraz Maat – Kancelarii Radcy Prawnego Karoliny Wysmułek. Kancelaria była także inicjatorem innej akcji charytatywnej, do której dołączył zespół internetowej sprzedaży – zbiórki funduszy na zakup karmy dla psów z wrocławskiego schroniska.

Wielkie serca koleżanek i kolegów
Nasz oddanie i chęć włączenia się w akcje charytatywne świadczą o tym, że mamy wspaniały zespół, którego członkowie mają wielkie serca. Dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom! Nie da się opisać słowami reakcji personelu szpitala po otrzymaniu wszystkich produktów. Zaskakującym oraz wzruszającym elementem był wiersz – niespodzianka, który napisałam dla służb medycznych. Oto on!

„Dziękujemy”

I. Podziękować chcemy
za to, co robicie.
Narażając siebie,
ratujecie życie.

II. Dziękujemy za to,
z czym się dziś mierzycie.
Sami walcząc na froncie,
rodziny zostawiacie.

III. Zmęczone twarze
w walkę wplątane.
W służbie dla chorych
wszystko oddane.

IV. Dziękujemy
i nie zapomnimy.
O zdrową Polskę walczycie,
kiedy my o niej śnimy.

V. Z szacunkiem dla Was
i dla Waszej pracy.
Z „dziękuję” na ustach –
My – Wasi rodacy.

Teresa Leśniak
Dział Sprzedaży Internetowej CHM+
Bielany Wrocławskie