20 ton produktów dla potrzebujących

02/04/2020

Jak wiecie, zobowiązaliśmy się do wspierania naszych lokalnych społeczności wszędzie tam, gdzie są nasze sklepy, gdzie żyją i pracują nasze koleżanki i koledzy. Wszyscy zasługujecie na ogromne podziękowania za to, co obecnie robicie, pomimo wyjątkowych okoliczności. Dzięki Wam nasza współpraca z lokalnymi Bankami Żywności i Caritasem przebiega bez zakłóceń, a jedzenie wciąż trafia do tych, którzy najbardziej go potrzebują. Teraz każdy pomocny gest ma podwójną moc. Kontynuując działania w ramach programu przekazywania nadwyżek żywności potrzebującym, postanowiliśmy zrobić jeszcze więcej – przekazać specjalna darowiznę produktów partnerom z Banków Żywności i Caritas.

Dzięki Waszym codziennym wysiłkom jesteśmy w stanie kontynuować nasz program przekazywania nadwyżek żywności – codziennie z naszych sklepów do organizacji charytatywnych płynie pomoc. Aby zwiększyć skalę wsparcia, w każdym z krajów Europy Środkowej przekazujemy teraz specjalną darowiznę – w Polsce będzie to ponad 20 ton produktów!

Pierwsza część darowizny trafi do potrzebujących jeszcze przed Wielkanocą – jest to 11 ton produktów, czyli 24 palety najpotrzebniejszych produktów żywnościowych, które już czekają w naszych magazynach w Teresinie i Gliwicach.

Jesteśmy wdzięczni za to, że pomimo trudnej sytuacji i zwiększonego obciążenia pracą, Tesco dokłada wszelkich starań, aby wspierać nasze działania. Pomoc, którą od lat uzyskujemy ze strony firmy, jest bardzo ważna, natomiast teraz nabiera szczególnego znaczenia. Przekazana nam dodatkowa żywność pozwoli na przygotowanie 9 tysięcy posiłków i wesprze wielu potrzebujących – podkreśla Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.