Światowy Dzień Żywności w szkolnych murach

25/03/2020

16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności. To święto, które jest nam szczególnie bliskie m.in. ze względu na prowadzony przez nas program „Od uprawy do uprawy”. W jego ramach zachęcaliśmy Kluby Niemarnowania Żywności do wzięcia udziału w konkursie „Ratuję, nie marnuję”. Zadaniem było zorganizowanie w szkole obchodów tego święta i stworzenie relacji z jego przebiegu. Który Klub poradził sobie najlepiej?

Przeczytajcie wywiad z Barbarą Drozd – opiekunką Klubu Niemarnowania Żywności „Świetlicowe Pasibrzuszki” ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Małkocinie, który zajął pierwsze miejsce w konkursie „Ratuję, nie marnuję”!

W jaki sposób dowiedziała się Pani o konkursie?
O konkursie dowiedziałam się, przeglądając strefę dla opiekuna na stronie internetowej programu „Od uprawy do potrawy”. W Szkole Podstawowej w Małkocinie nasz Klub Niemarnowania Żywności działa już trzeci rok, więc jako koordynator programu na tę stronę zaglądam dosyć często. Temat przygotowania obchodów Światowego Dnia Żywności początkowo wydał mi się bardzo trudny, więc myśląc o udziale w konkursie, czułam z jednej strony zaciekawienie, a z drugiej obawę, czy damy radę zorganizować takie święto, o którym wcześniej niewiele słyszałam. Na szczęście w naszym Klubie są fantastyczne dzieci, które z ogromnym zaangażowaniem podeszły do tego tematu.

Czy udział w konkursie wzbudził emocje wśród uczniów?
Po odczytaniu regulaminu konkursu w naszej świetlicy zawrzało! Dzieci były bardzo podekscytowane. Wszyscy klubowicze od razu zaczęli wymyślać działania, dzięki którym obchody Światowego Dnia Żywności w naszej szkole byłyby wyjątkowe. Pomysłów zrodziło się naprawdę mnóstwo. Pomyślałam: „Super! Będzie się działo!”.

Jak przygotowywaliście się do obchodów Światowego Dnia Żywności?
Zrobiliśmy listę wszystkich propozycji i w drodze głosowania wybraliśmy te najciekawsze i cieszące się największym zainteresowaniem. Nasze działania rozpoczęliśmy zorganizowaniem zbiórki żywności. Stworzyliśmy ulotki, w których prosiliśmy chętnych mieszkańców z naszej miejscowości by przynieśli do Klubu Niemarnowania produkty z krótkim terminem przydatności, lub takie, których już nie wykorzystają do zjedzenia. Dzięki hojności osób, które wsparły zbiórkę dysponowaliśmy sporą ilością produktów spożywczych, które wykorzystaliśmy podczas warsztatów kulinarnych „Od ziarenka do stołu”.

Jak przebiegało samo wydarzenie?
Najpierw wszyscy klubowicze mieli możliwość zobaczenia, jak wygląda praca rolników, jak wysiewano ziarna kiedyś, a jak robi się to dziś, jakie są rodzaje zbóż, z których ziaren powstaje mąka, oraz jakie rodzaje pieczywa możemy wypiec. Po prezentacji przeszliśmy do dzieła, czyli wypiekania chleba, podpłomyków, drożdżówek i ciasteczek posypanych cukrem. Poruszaliśmy także temat niemarnowania produktów oraz rozsądnego planowania posiłków i zakupów. Dodatkowo czytaliśmy etykiety z terminami ważności na takich produktach, jak: mąka, cukier, mleko itp. Po warsztatach odbył się konkurs artystyczny pt. „Jestem świadomy, więc nie marnuję”. Dzieci z naszego Klubu Niemarnowania uwielbiają wykonywać prace plastyczne, więc powstało ich całkiem sporo. Ze wszystkich dzieł stworzonych podczas konkursu nagrodzonych zostało 5. Prace te aktualnie wiszą na honorowym miejscu w naszym Klubie Niemarnowania.

Tego dnia odbyliście też niejako podróż do Afryki…
Tak. Wspólnie ze Szkolnym Kołem Wolontariusza stworzona została prezentacja o naszej adopcyjnej uczennicy Catherine Mwende z Kenii, którą Koło wspiera swoimi działaniami. W prezentacji znalazły się fotografie przedstawiające życie dzieci i ludzi mieszkających w Kenii, ale także w Ghanie. Rzeczywistość, w której żyją rówieśnicy naszych klubowiczów, okazała się bardzo przejmująca, szczególnie w kwestii niedożywienia, ale też trudności związanych ze szkolnictwem. Obejrzana prezentacja dała nam do myślenia również w temacie niemarnowania żywności. Jednym z najważniejszych wniosków, które wysnuliśmy, było stwierdzenie, że działania związane z niemarnowaniem żywności zacząć należy przede wszystkim od samych siebie, ale naszym obowiązkiem jest także uświadamiać innych.

Co Wam dało zorganizowanie obchodów Światowego Dnia Żywności?
Przede wszystkim otrzymaliśmy ogromną dawkę nowej wiedzy. Tego dnia czas upłynął nam na bardzo intensywnej pracy. Po zakończeniu naszych działań czuliśmy satysfakcję i radość. Uważam, że dzięki programowi „Od uprawy do potrawy” i zorganizowaniu w jego ramach obchodów Światowego Dnia Żywności zwiększyliśmy świadomość młodego pokolenia o globalnym, krajowym i lokalnym problemie, jakim jest marnowanie żywności. Daje to nadzieję, że nasi uczniowie będą wzrastać w pełnej świadomości, by nie marnować żywności, co przełoży się także na ich działania jako dorosłych i pozwoli im dokonywać w przyszłości mądrych wyborów w tym obszarze. Uważam, że to bardzo ważna kwestia, jedna z najważniejszych w dzisiejszym świecie.

Czy macie w planach świętowanie tego dnia w szkole w przyszłości?
Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, zdecydowanie wpisze się na stałe w nasz szkolny kalendarz wydarzeń i będzie dla nas jednym z najważniejszych dni w roku. Dziękujemy, Tesco!