1% podatku – od serca dla serca

06/03/2020

Fundacja Tesco od wielu lat wspiera i promuje wartościowe inicjatywy i projekty społeczne, które niosą pomoc dzieciom i młodzieży. Od 2014 r. posiada także status Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza, że możecie ją wesprzeć swoim 1% podatku. To niewielki gest od serca dla serca – dosłownie i w przenośni, bowiem środki otrzymane z tego tytułu wesprą Poradnię Kardiologiczną Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym macie czas do 30 kwietnia. Choć to prawie 2 miesiące, już teraz warto zastanowić się, której organizacji przekażecie swój 1% podatku przy składaniu rocznej deklaracji*. W tym roku 1% Waszego podatku przekazany Fundacji Tesco trafi do placówki, która jest partnerem strategicznym działań Fundacji już od 8 lat.

Z myślą o małych pacjentach
Dzięki ośmiu zorganizowanym dotychczas Biegom Charytatywnym na wyremontowanie i doposażenie szpitala udało się zebrać łącznie 1,2 mln zł. W tym roku pieniądze pochodzące z 1% podatku zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego urządzenia, jakim jest Elektrokardiograf PageWriter TC30. Każda osoba, która wskaże w swoim zeznaniu Fundację Tesco, będzie mogła dołożyć swoją małą cegiełkę na ten szczytny cel.

Liczby mówią same za siebie
Fundacja Tesco pomogła już tysiącom maluchów w całej Polsce, wsparła wiele programów społecznych czy lokalnych społeczności, a także nieustannie poprawia jakość życia społecznego. Zobaczcie, czego udało nam się dokonać w 2019 roku!

Jak przekazać 1% Fundacji Tesco?
Można to zrobić, wpisując w odpowiednią rubrykę rocznego zeznania podatkowego numer KRS: 0000 418 218. Szczegóły znajdziecie na stronie www.fundacjatesco.pl/jedenprocent.
Na powyższej stronie dostępny jest także darmowy program, dający możliwość rozliczenia PIT z przeznaczeniem 1% wyłącznie na Fundację Tesco. Wystarczy kliknąć na kafelek „Rozlicz online”, co przekieruje nas na stronę e-pity.pl.

Jeśli los dzieci nie jest Wam obojętny, pomóżcie Fundacji wpłynąć na polepszenie ich życia i zapewnić im pomoc w walce z chorobą. Wasze wsparcie wiele dla nas znaczy i motywuje do dalszej pracy!

* Pamiętajcie, że tegoroczne zeznanie podatkowe, podobnie jak w zeszłym roku, przygotuje za podatników Urząd Skarbowy bez potrzeby składania jakiegokolwiek wniosku. Taki PIT do 30 kwietnia będzie można zweryfikować i zaakceptować w Portalu Podatkowym www.podatki.gov.pl, uwzględniając wtedy 1% podatku dochodowego na wybraną organizację pożytku publicznego. Jeżeli w poprzednim roku wskazaliście Fundację Tesco, zostanie to automatycznie przepisane na bieżący rok. Jeżeli nie, wpisz KRS i dane Fundacji samodzielnie.