Święta w wyjątkowej oprawie

19/12/2019

Niepowtarzalne, wyjątkowe, docenione – chcemy, żeby takie właśnie były świąteczne prezenty, które wręczamy najbliższym. Jeśli w pakowanie prezentu włożymy nieco wysiłku – dobierzemy odpowiedni kolor, własnoręcznie wykonamy kokardę lub podpis – nasz podarunek zostanie dłużej zapamiętany. Zatem czas na małe szkolenie z zakresu pakowania – nożyczki, papier i klej w dłoń! 😉

Z pewnością będziesz potrzebować nożyczek, kleju lub taśmy klejącej. Co do reszty materiałów – wystarczy użyć wyobraźni! Wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby znaleźć coś, co z pewnością można wykorzystać w kreatywny, oryginalny sposób – koronkową lub papierową serwetkę ze świątecznym motywem, resztki ozdobnego papieru, kawałek tapety, a nawet szyszki i iglaste gałązki. Lista rzeczy do wykorzystania nie ma końca!

Dla niej, dla niego
Przyjmij zasadę „spersonalizowania” opakowania. Pomyśl o osobie, którą będziesz obdarowywać. Jaki jest jej/jego ulubiony kolor? Co może się jej/jemu spodobać? Co ją/jego śmieszy? Dla zagorzałego fana ekologii wybierz szary papier lub czarno-białą gazetę, dodaj akcenty roślinne. Jeśli to wielbiciel muzyki klasycznej, zapakuj prezent w biały papier, na którym narysujesz pięciolinię z nutkami, a zamiast kokardy dodasz wycięty ze złotego papieru klucz wiolinowy.

Mała pomoc mile widziana
Do Świąt pozostało zaledwie kilka dni, a Ty nie znajdziesz czasu na samodzielne pakowanie prezentów? Poproś o pomoc najmłodszych członków rodziny! Kto jest bardziej sprawny manualnie niż dzieciaki, która na co dzień kleją i wycinają? Kto ma więcej kolorowych papierów, bibułek i potrzebnych „narzędzi” niż one? Aby uniknąć chaosu, wyznacz im konkretne działania. Przyjemnej zabawy przy rodzinnym pakowaniu!

Dla kogo ten prezent?
Prezent gotowy to prezent opakowany i podpisany. Możesz oczywiście wykorzystać gotowe karneciki albo własnoręcznie wykonać takie, ale możesz iść nieco dalej i zamiast podpisu… dodać zdjęcie obdarowywanej osoby. A jeśli masz czas na kalambury, wzorem Szwedów możesz pobawić się w wymyślanie śmiesznych wierszyków, które „wskażą” adresata prezentu oraz „podpowiedzą” co kryje opakowanie!

Kiedy nadejdzie ten wyjątkowy moment wręczania prezentów, warto pamiętać o tym, że zawartość opakowania, mimo starannego wybrania, jest jedynie rzeczą materialną. To oryginalna, piękna oprawa nadaje jej osobistego charakteru. Własnoręczne ozdabianie prezentów daje możliwość stworzenia czegoś szczególnego oraz wykorzystania drzemiących w każdym z nas pokładów kreatywności. Kto wie, może okazać się, że pakowanie prezentów stanie się naszą ulubioną świąteczną czynnością? 😉