Zaplanujcie Święta już teraz

18/12/2019

 

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Jak się do niego przygotować, by krótko przed Świętami z ulgą i spokojem ogłosić, że wszystko już gotowe? Mamy dla Was kilka przydatnych wskazówek!

Najważniejsze to przygotować dobry plan. Na Waszej liście powinny znaleźć się takie tematy, jak: sprzątanie, gotowanie i przygotowanie prezentów. Skorzystajcie z pomocy bliskich, także tych najmłodszych – jeśli rozplanujecie obowiązki, każdy będzie wiedział, co robić i wszystko się uda. Ważne będą też porządki i gotowanie.
Wigilia to nie lada wyzwanie dla Was i Waszej kuchni! Może najlepszym sposobem będzie podzielenie zarówno zakupów, jak i przygotowywania poszczególnych potraw na etapy? Pamiętajcie, aby nie marnować żywności! Weźcie pod uwagę liczbę gości i dostosujcie do niej objętość zastosowanych składników. Zostają jeszcze prezenty… Każdego roku to samo… Co kupić dziadkom, rodzicom, mężowi, żonie, dzieciom i przyjaciołom? Praktyczne porady w tej oraz wielu innych kwestiach znajdziecie tutaj. Z naszymi wskazówkami Święta na pewno będą udane! 😉