Wspólnie „Karmimy Psiaki”

18/12/2019

Ponad 260 spośród naszych sklepów przekazuje nadwyżki żywności potrzebującym. Ponieważ chcemy pomagać, a nie chcemy marnować, od tego roku umożliwiliśmy odbieranie produktów – nienadających się do spożycia przez ludzi – organizacjom zajmującym się dożywianiem zwierząt.

Dziś już 15 naszych sklepów przekazuje w ten sposób niesprzedane produkty. Nasz program „Duża pomoc dla małych przyjaciół” bezpośrednio przyczynia się do walki z marnowaniem żywności i jednocześnie wpływa na poprawę jakości życia zwierząt. W minionym miesiącu do zwierzaków trafiły ponad 4 tony żywności z naszych sklepów. Partnerem programu jest Fundacja Sarigato, którą możecie znać z inicjatywy „Karmimy Psiaki”.

Nie spoczywamy na laurach. Cały czas chcemy pomagać i zachęcać do współpracy wszystkich tych, którym los zwierząt nie jest obojętny. Znacie organizacje w Waszej okolicy, które pomagają zwierzętom, a którym z kolei pomóc może nasz sklep? Dajcie nam znać! Na pewno nie wiemy o wszystkich fundacjach czy organizacjach, które niosą pomoc czworonogom, natomiast zawsze jesteśmy gotowi do współpracy.

Szczegóły programu oraz informacje o tym, jak można zgłosić się do „Dużej pomocy dla małych przyjaciół”, znajdziecie na naszych stronach internetowych.

A przy okazji:

Fundacja Sarigato, która jest partnerem naszego programu, właśnie zainicjowała kolejną ważną akcję pomocy zwierzętom. Pod hasłem #CharytatywnaChoinka zachęca do zakupu prezentu pod choinkę dla Bezdomniaka – jednego z kotów i psów pozostających pod opieką fundacji. Zachęcamy do udziału – szczegóły znajdziecie na stronie Karmimy Psiaki.