Czy Święty Mikołaj już Was odwiedził?

06/12/2019

Dziś 6 grudnia, ulubione święto małych i z pewnością wielu dużych! Brak śniegu to żadna przeszkoda dla zaprzęgu naszego ulubionego świętego – dlatego możemy być pewni, że zawita dziś do wszystkich, którzy na niego czekają!

Czy wiecie, że zwyczaj wręczania prezentów w Mikołajki wywodzi się ze średniowiecznej legendy? Według niej młody Mikołaj, zanim został jeszcze biskupem, podrzucał pod osłoną nocy pieniądze przeznaczone na posag trzech córek z bardzo ubogiej rodziny. Ich ojciec roztrwonił cały majątek i gdy nie było go stać na wydanie dziewcząt za mąż, postanowił je sprzedać. Przez trzy kolejne noce Mikołaj wrzucał pieniądze przez okno dla każdej siostry. Głowa rodziny postanowiła odkryć źródło tajemniczej pomocy. Gdy na jaw wyszła tożsamość darczyńcy, ojciec nawrócił się i zmienił swoje życie na lepsze, by nie być już nigdy powodem kłopotów bliskich.

Podarunki od serca
Funkcja mikołajkowych prezentów od tego czasu właściwie się nie zmieniła – nawet jeśli nie wręczamy już sobie posagów, wciąż chcemy sprawić komuś przyjemność, zasygnalizować, że o nim pamiętamy lub przynieść wparcie w świątecznym, niełatwym dla wszystkich okresie. Dlatego jeśli możemy zostać dziś czyimś Mikołajem – nie wahajmy się ani przez chwilę! Szczególnie gdy chodzi o najmłodszych – niecierpliwie oczekujących tego dnia już od dawna.
W Tesco Mikołajki to obowiązkowy punkt naszego Kalendarza Świątecznych Aktywności, dlatego wiemy, że we wszystkich naszych lokalizacjach dużo się dzisiaj dzieje! Jeśli do Waszego sklepu, centrum dystrybucji lub biura zawitał już Mikołaj lub zrobi to w najbliższych dniach, koniecznie dajcie nam o tym znać! Chcemy zobaczyć i przeczytać o tych magicznych chwilach! Wyślijcie relacje i zdjęcia na: moje.tesco@pl.tesco-europe.com. 😉