Znamy wyniki 23. Świątecznej Zbiórki z Bankami Żywności!

04/12/2019

Okres świąteczny to czas, w którym osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej potrzebują szczególnego wsparcia. Dlatego co roku organizujemy w naszych sklepach zbiórki żywności – ich celem jest zapewnienie godnych, radosnych świąt wszystkim osobom potrzebującym. Każdy weekend należy do innej organizacji pomocowej. W ostatni gromadziliśmy produkty wraz Bankami Żywności. Poznajcie wyniki akcji!

W Tesco wierzymy, że każdy, nawet najmniejszy pomocny gest ma wielkie znaczenie. Dlatego wcielamy w życie proste idee wsparcia – wystarczy zakup jednego produktu spożywczego, który nie wymaga przechowywania w lodówce, by dołożyć cegiełkę do szczytnej inicjatywy. Akcja zbierania żywności trwała przez cały weekend, dlatego każdy, kto odwiedził w tym czasie nasze sklepy, miał szansę zwiększyć czyjeś szanse na piękne Święta.

Pomoc liczona w tonach
Dzięki zaangażowaniu naszych klientów, koleżanek i kolegów z Tesco oraz wolontariuszy Banków Żywności, udało nam się już zebrać ponad 61 ton żywności! To ilość wystarczająca do przygotowania 145 tys. posiłków. Najwyższe wyniki zanotowały sklepy w Warszawie i Krakowie, a za nimi uplasowały się te we Wrocławiu, Olsztynie i Opolu. Dziękujemy wszystkim za wysiłek włożony w zbiórki na każdym etapie inicjatywy. Każdy zasługuje na godne święta – dzięki Wam gwiazdkowe marzenia wielu będących w potrzebie osób mają szansę się spełnić!