Co się działo na Targach Zero Waste?

26/11/2019

Dziesiątki stoisk, wywiady i warsztaty o ekologicznym stylu życia – Targi Zero Waste po raz kolejny zawitały do Warszawy. Jest to największe wydarzenie edukacyjne dotyczące tematyki zero waste oraz zrównoważonego stylu życia w Polsce. Jako ekspertów ds. niemarnowania żywności nie mogło nas tam zabraknąć. 🙂

W pierwszym dniu Targów – 23 listopada – można było nas spotkać podczas live cooking, gdzie Sylwia Majcher na żywo gotowała pyszne, jesienne potrawy w duchu zero waste z wykorzystaniem produktów marki Tesco. Mieliśmy również okazję podzielić się naszym bogatym doświadczeniem walki z marnowaniem żywności, przekazywania produktów spożywczych oraz edukacji w tym zakresie z uczestnikami drugiego dnia Targów. Stworzyliśmy stoisko informacyjne w stylu zero waste oraz zorganizowaliśmy warsztaty z szycia woreczków, które przyciągnęły mnóstwo uwagi, zarówno wśród najmłodszych, jak i starszych uczestników Targów.

Dwudniowe panele dyskusyjne i wykłady poświęcone tematowi zero waste w domu, pracy i w podróży, wystawcy, którzy oferują produkty i usługi zaprojektowane tak, by nie produkować odpadów, warsztaty dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami zero waste czy zbiórka elektroodpadów to doskonała okazja do poznania prostych rozwiązań, które pomogą zminimalizować wytwarzanie odpadów na co dzień w naszym domu. Organizatorami wydarzenia byli Fundacja alter eko oraz Little Greenfinity.