Gotowi na najstraszniejszą noc w roku?

31/10/2019

Myślicie, że widzieliście już wszystko i nic nie jest w stanie Was przestraszyć? Być może tej nocy będziecie musieli zweryfikować ten pogląd. Wigilia święta Wszystkich Świętych to czas zwyczajowo zarezerwowany dla duchów, upiorów, wiedźm i innych istot z zaświatów, które – zgodnie z tradycją – powinniśmy podjąć po królewsku.

Amerykańskie Halloween i słowiańskie Dziady wywodzą się z tych samych źródeł – sięgających jeszcze starożytności obchodów powitania zimy. Od dawna wierzono, że ostatnia noc jesieni wymaga rytuałów palenia ognisk, ucztowania i składania ofiar, które „udobruchają” błąkające się wtedy po świecie duchy, zawieszone między światami.
O tym, jak silna jest to tradycja, świadczy to, jak żywa jest i obecnie – także dzisiaj mamy mnóstwo możliwości, by uczcić tę szczególną noc. Wiele osób organizuje specjalne zabawy, dzieci krążą po domach ze słowami „Cukierek albo psikus!”, lokalne kina organizują nocne maratony horrorów, a teatry nocne zwiedzanie zakamarków, których nie widzimy podczas spektakli. Czeka nas prawdziwa moc wrażeń! A Wy jak planujecie spędzić ten jakby odrobinę ciemniejszy i dłuższy niż inne wieczór…? 😉