„Od uprawy do potrawy” – przyłącz się do zabawy!

30/10/2019

Właśnie trwa IV edycja naszego programu „Od uprawy do potrawy” w zmienionej formule. Tym razem skupiamy się przede wszystkim na problemie marnowania żywności. Jeśli nauczyciele Waszych dzieci jeszcze nie wiedzą o naszej inicjatywie, podzielcie się z nimi informacją o tym! Tylko wspólnie możemy promować dobre nawyki żywieniowe i dać najmłodszym wiedzę, jak uchronić jeszcze więcej żywności przed wylądowaniem w koszu.

Aby zapisać się do programu, trzeba zarejestrować się przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.oduprawydopotrawy.pl. Zapisani nauczyciele dostaną od nas darmowe materiały edukacyjne do pobrania, na bazie których będą mogli poprowadzić zajęcia w szkole. 19 kreatywnych scenariuszy lekcji pozwolą dzieciom w interesujący sposób nauczyć się nowych tematów z zakresu zdrowego i racjonalnego odżywiania. Dajcie znać znajomym nauczycielom, że wciąż mogą dołączyć do programu! 😉

Kluby Niemarnowania
Co więcej, każdy z nauczycieli, który przystąpi do programu, może założyć Klub Niemarnowania, który swoimi działaniami będzie promować w szkole ideę niemarnowania żywności. Do 15 listopada Kluby mogą wziąć udział w konkursie „Ratuję, nie marnuję”. Zadanie konkursowe polega na zorganizowaniu w szkole obchodów Światowego Dnia Żywności i stworzenia relacji z tego dnia. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj. Zachęćcie swoje dzieci i ich nauczycieli do zakładania Klubów i rywalizacji, w której mogą wygrać atrakcyjne nagrody!