Dbaj o siebie i badaj się regularnie

29/10/2019

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. W związku z tym w naszym biurze głównym odbyły się specjalne warsztaty dla kobiet i mężczyzn, które przeprowadziła Fundacja Rak’n’Roll – pod hasłem „Jak zachować zdrowie? Profilaktyka chorób nowotworowych”.

Warsztaty obejmowały następującą tematykę:
1) Jak zachować zdrowie? Profilaktyka chorób nowotworowych: czym zajmuje się Fundacja Rak’n’Roll; rak – co to takiego?; nowotwory w Polsce; statystyki najczęściej występujących chorób z podziałem na kobiety i mężczyzn; 12 sposobów na zdrowie (ograniczanie ryzyka); badania profilaktyczne u kobiet i mężczyzn; niepokojące objawy.
2) Profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet i mężczyzn: badania na modelach; instrukcja samobadania piersi i jąder; inne pytania i wnioski (jak umiejętnie wykorzystywać pakiety opieki medycznej, jak pozyskiwać skierowania na badania na NFZ).

Poniżej znajdziecie materiały dotyczące profilaktyki nowotworowej. Koniecznie je przeczytajcie, by wiedzieć, jak odpowiednio zadbać o swoje zdrowie i np. samodzielnie się zbadać.