Z sercem do pomocy

23/10/2019

W Tesco rozumiemy, jak ważne jest wsparcie dla lokalnych społeczności. Dlatego po sukcesie ubiegłorocznego pilotażu wystartowaliśmy z programem wolontariatu pracowniczego we wszystkich krajach Europy Środkowej.

Otrzymujemy od Was mnóstwo dowodów na to, jak wspaniale sprawdza się w praktyce pomysł wolontariatu. Ostatnio w sklepie w węgierskim Balatonfüred załoga naszych liderów rozpoczęła swój dzień od segregacji nadających się do przetworzenia odpadów i przekazania ich lokalnej organizacji pozarządowej. Zespół zakupił również żywność, która trafiła później do potrzebujących. W dalszej części dnia Zsolt Pálinkás wraz z koleżankami i kolegami udali się do wybranej organizacji, gdzie rozdysponowali podarunki dla dużych rodzin.

Wszyscy wspominają tę wizytę jako bardzo wartościowe doświadczenie i wspaniałą okazję do spotkania z drugim człowiekiem, rozmowy i przekazania wsparcia – zarówno materialnego, jak i duchowego. W takich chwilach uświadamiamy sobie, jak wiele możemy dla kogoś zrobić, wykonując zaledwie mały gest.

Troska o tych, którzy znajdują się w potrzebie, jest niezwykle ważna, dlatego chcemy wykorzystywać każdą możliwość pomocy. Spotkanie z koleżankami i kolegami, którzy każdego dnia niosą innym wsparcie, było bardzo budującym doświadczeniem. Przekazywanie nadwyżek żywności, spędzanie czasu z osobami samotnymi, czasem zwyczajna rozmowa – to wszystko naprawdę wiele zmienia. Jestem dumny z koleżanek i kolegów współpracujących na co dzień z Bankami Żywności, a także pełen podziwu dla członków tej organizacji i ich troski o produkty, jakie od nas otrzymują. Na ogromne podziękowania zasługuje również Zsolt Székely, Kierownik Sklepu w Balatonfüred, cały jego zespół oraz pracownicy organizacji pomagającej dużym rodzinom, którą odwiedziliśmy. Bez nich to wszystko nie byłoby możliwe – powiedział Zsolt Pálinkás, Szef Operacji Tesco w Europie Środkowej.