Automatyczne defibrylatory w naszych sklepach

23/10/2019

Koleżanki i koledzy,

Stale dbamy o to, aby nasze sklepy były miejscem, w którym zarówno klienci, jak i pracownicy czuli się bezpiecznie. Zgodnie z naszą wizją bezpieczeństwa „Everyone, every day, home safely” naszym celem jest zapewnienie, aby każda osoba pracująca lub robiąca zakupy w Tesco zawsze bezpiecznie wracała do domu każdego dnia.
W ostatnich tygodniach wyposażyliśmy kompakt hipermarkety powyżej 2k i centra dystrybucyjne w Europie Środkowej w zautomatyzowane defibrylatory zewnętrzne (AED), które pomagają ratować życie w nagłych przypadkach. W Polsce wyposażyliśmy sklepy i centra dystrybucyjne w 74 defibrylatory.
Urządzenia AED są bardzo przyjazne dla użytkownika i każdy może z nich korzystać (film instruktażowy producenta można znaleźć tutaj).
W niedalekiej przyszłości zapewnimy praktyczne szkolenia koleżankom i kolegom w sklepach z defibrylatorami, uwzględnimy stosowanie AED w szkoleniu wprowadzającym dla wszystkich nowych współpracowników, a także zaktualizujemy nasze podstawowe szkolenia z pierwszej pomocy.
Mamy wiele przykładów na to, że nasze szkolenia z pierwszej pomocy przynoszą rezultaty – w trudnych momentach nasze koleżanki i koledzy nie wahają się pomagać innym, z czego jestem dumny i dziękuję wszystkim za ich postawę.
Jestem jeszcze bardziej pewien, że dysponując profesjonalnym, łatwym w użyciu sprzętem, nasze działania mogą być bardziej skuteczne w razie potrzeby.
Pamiętajcie, że każdy z nas może udzielić pierwszej pomocy i uratować komuś życie.

Dziękuję,
Marek Slanina
Dyrektor ds. Bezpieczeństwa i zapobiegania stratom CE