Strach się bać!

01/10/2019

W latach 90. do Polski przywędrowała moda na obchodzenie Halloween i z roku na rok popularność tego święta rośnie. Dzień ten staje się okazją do wspólnego świętowania w gronie przyjaciół i znajomych, a jednym z elementów zabawy jest przygotowanie lampionów z wydrążonej dyni, które potem zdobią domy i ogródki. Ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą dynię halloweenową!

Nieodłącznym halloweenowym akcentem są oczywiście wydrążone, podświetlone dynie i pewnie u niejednej koleżanki i niejednego kolegi nie zabraknie ich w domu czy ogrodzie. Teraz jest świetna okazja, by pochwalić się swoimi dziełami! Zaproście do pracy Wasze dzieci i zróbcie razem pomysłową dynię, wytnijcie w niej dziury na oczy i uśmiech oraz udekorujcie do woli.
Zdjęcie gotowej dyni lub Waszego rodzinnego zdjęcia z dynią należy umieścić w galerii zdjęć, a Komisja Konkursowa wybierze 5 najciekawszych prac, które nagrodzimy gadżetami od redakcji Moje Tesco. Macie czas od 1 do 31 października. Niech Wasze dynie zrobią na nas piorunujące wrażenie! 😉

Wskazówki:
– Aby dyniowy lampion dłużej pozostał świeży, codziennie trzeba go zrosić wodą. Można go także przechowywać w lodówce lub chłodnym pomieszczeniu, np. piwnicy.
– Pestki dyni, które Wam zostaną, można wysuszyć i zjeść, zaś z miąższu zrobić pyszną zupę.