Nasze wysiłki w walce z marnowaniem żywności docenione w Pile!

05/09/2019

31 sierpnia 2019 roku w trakcie uroczystości z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Banku Żywności w Pile, wręczono „Nagrody Pelikan Banku Żywności w Pile”. Byliśmy partnerem strategicznym wydarzenia oraz jednym z laureatów nagród. Otrzymaliśmy Pelikana za działania na rzecz walki z marnowaniem żywności.

Pilski Bank Żywności ratuje żywność już od 25 lat. Dzięki dobrej woli współpracowników i wolontariuszy pomoc dostarczana jest tysiącom osób potrzebujących w całej Polsce. Działania na tym polu sprawiają również, że z roku na rok rośnie świadomość społeczna w zakresie odpowiedniego obchodzenia się z produktami spożywczymi. Dlatego cieszymy się, że nasze wysiłki w walce z marnowaniem zostały docenione – to motywacja do dalszej pracy, której mamy przed sobą jeszcze sporo. Bez takiego partnera jak Banki Żywności to wszystko nie byłoby możliwe. Podobnie jak bez koleżanek i kolegów z Tesco, którzy mogą być dumni z wyróżnienia – to dowód na to, ile znaczą ich codzienne starania, by żywność trafiała do potrzebujących.
Wręczeniu nagród towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Wraz z Ambasadorem Banku, Matteem Brunettim, korzystając z największej w Polsce brytfanny plenerowej, pobiliśmy kolejny kulinarny rekord kraju, przygotowując 700 litrów tzw. ślepych ryb, czyli regionalnej zupy z warzyw. W efekcie wydaliśmy prawie 2 tys. porcji. Jakby tego było mało, emocji dostarczał odbywający się na pilskim niebie Air Show. To był wspaniały dzień! Poniżej możecie obejrzeć film nakręcony z okazji jubileuszu Banków Żywności.