Pomaganie to emocje

30/08/2019

Dziś prezentujemy trzecią z biegowych drużyn – z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, w skład której wchodzą (od lewej na zdjęciu): Izabela Kaczmarczyk – pielęgniarka anestezjologiczna, Bartłomiej Pawlak – z Fundacji „O Zdrowie Dziecka”, Natalia Rubin – protetyk i Monika Wojciechowska – ortotyk.

DRUŻYNA Z UNIWERSYTECKIEGO SZPITALA DZIECIĘCEGO

MONIKA WOJCIECHOWSKA, ORTOTYK
Sport jest dla Ciebie ważny?
Na co dzień prowadzę aktywny tryb życia. Uprawiam crossfit kilka razy w tygodniu i biegam co najmniej raz w tygodniu. W przeszłości kilka lat trenowałam taniec towarzyski. Ponad to moja praca wiąże się z aktywnością fizyczną, ze względu na pracę z układem ruchu naszych małych pacjentów. 🙂
Czy masz już na swoim koncie udział w zawodach biegowych?
Startowałam w przeszłości w półmaratonie i maratonie, do którego przygotowywałam się kilka miesięcy. Było to dla mnie niezapomniane osiągnięcie oraz doświadczenie. To będzie mój pierwszy Bieg Charytatywny Fundacji Tesco.
Dlaczego zdecydowałaś się pobiec?
Aby przypomnieć sobie pozytywne emocje związane z zorganizowanym Biegiem. Najważniejszym celem jest, bezsprzecznie, chęć pomocy naszym małym pacjentom.
Trenujesz przed Biegiem?
Prowadzę aktywny tryb życia. Sport to dla mnie hobby i idealne lekarstwo na stres, który wszystkim nam towarzyszy podczas codziennych wyzwań.
Pracujesz w szpitalu z dziećmi. Jakimi są pacjentami?
Na co dzień pracuję w charakterze ortotyka, jestem jednym z członków zespołu ds. leczenia artrogrypozy pod kierownictwem dr hab. Bartłomieja Kowalczyka. Zajmuję się narządem ruchu małych pacjentów, wspomagam ich funkcję pionizacji czy też chodu za pomocą specjalnych indywidualnie dobranych ortez.
Dlaczego warto pobiec w Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco?
Ponieważ nic innego nie daje tak obustronnej satysfakcji i szczęścia, jak pomoc małym pacjentom w USD Krakowie-Prokocimiu w połączeniu z emocjami na starcie i mecie biegu.

NATALIA RUBIN, PROTETYK
Czy na co dzień prowadzisz aktywny tryb życia?
Tak, uczęszczam na zajęcia fitness, jogę, pilates oraz oczywiście biegam, kiedy tylko pozwala mi na to czas.
Czy masz już na swoim koncie udział w zawodach biegowych?
Tak, brałam udział już w różnych biegach. Ostatnim razem był to Bieg Niepodległości. W Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco wezmę udział po raz pierwszy.
Dlaczego zdecydowałaś się pobiec?
Z dwóch powodów. Z jednej strony jest to szansa, aby sprawdzić swoją formę, ale – co najważniejsze – to doskonała okazja, aby pomóc najmłodszym.
Czy trenujesz przed Biegiem?
Tak, przygotowuję się do Biegu.
Na co dzień pracujesz w szpitalu z dziećmi? Jakimi są pacjentami?
Na pewno wymagającymi dużo empatii, cierpliwości i współczucia. Trudniej im pokonać strach i zrozumieć, dlaczego pewne rzeczy się dzieją. Potrzebują dużo wsparcia i uwagi.
Dlaczego warto pobiec w Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco?
Ponieważ dobro wraca!