Łączy ich jeden cel

28/08/2019

Na co dzień się nie znają, ale 31 sierpnia wszyscy spotkają się na krakowskich Błoniach, by wziąć udział w 8. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. Mowa o drużynach z Tesco, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz reprezentującej pacjentów Szpitala. Połączy ich wspólny cel, bo w tym wydarzeniu to on jest najważniejszy!

Dziś prezentujemy pierwszą z drużyn – koleżanek i kolegów z Tesco, w skład której wchodzą Joanna Duraj, Marta Lewandowska, Tomasz Broekere i Przemysław Baraniecki. Resztę drużyn przedstawimy Wam w kolejnych dniach. 🙂

DRUŻYNA RUN FOREST RUN

Skąd się znacie?
Przemek: Z Tomkiem znamy się od czasów studenckich, a z Martą od wielu lat splata się nasza kariera zawodowa. Asia to nasza koleżanka z działu. Jesteśmy mieszanką zespołów finansowego i zakupów. 🙂
Zdrowy styl życia jest dla Was ważny?
Marta: Dla nas wszystkich aktywność fizyczna oraz zdrowy styl życia są bardzo ważne. Owszem, zdążają nam się mniejsze bądź większe grzeszki, ale sport w naszym tygodniowym harmonogramie jest punktem obowiązkowym. 🙂
Założyliście drużynę Run Forest Run. Skąd nazwa?
Asia: Nazwa przede wszystkim miała być radosna i trochę zdystansowana do samego wyścigu, bo nie o czas tu chodzi, ale o drogę. Forrest Gump biegł, żeby biec. Najpierw biegł sam, ale po dołączali do niego inni, dlatego stworzyliśmy drużynę! Razem jest radośniej i ciekawiej, a wiemy, o czym mówimy, bo we wcześniejszych edycjach biegliśmy sami.
W ilu wcześniejszych edycjach naszego Biegu braliście udział?
Marta: Dla mnie będzie to drugi Bieg, dla Przemka czwarty, Asia wystartuje po raz szósty, natomiast Tomek jest dość świeżym narybkiem w Tesco, także to będzie dla niego pierwszy Bieg.
Dlaczego znów pobiegniecie?
Razem: Biegniemy dla sprawdzenia siebie, zabawy, ale nadrzędną kwestią jest cel Biegu.
Jak wygląda Wasze przygotowanie do Biegu?
Tomek: Przygotowuję się do amatorskich startów w triathlonach, a bieg (na 10 km) jest jednym z elementów tej dyscypliny. Biegam 3–4 razy w tygodniu.
Asia, Marta, Przemek: My również trenujemy, ale zdecydowanie bardziej amatorsko niż Tomek.
Warto pobiec w Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco ponieważ…
Marta: W Biegu koniecznie trzeba wziąć udział! Jest to połączenie świetnej zabawy, szczytnego celu oraz sprawdzenia siebie na wybranym dystansie. Osobiście chciałabym osiągnąć lepszy czas niż w zeszłym roku. Po raz drugi będę wolontariuszem podczas Biegu, do czego też zachęcam innych. Jest to super doświadczenie i zabawa. Można poznać wiele osób, a przede wszystkim zobaczyć, jak Bieg wygląda z drugiej strony, ile wysiłku wielu osób wymaga organizacja.