Mamy wielką satysfakcję z pomagania najmłodszym

26/08/2019

Organizacja takiego wydarzenia jak Bieg Charytatywny Fundacji Tesco to spore wyzwanie. Potrzeba połączyć mnóstwo różnych wątków, ale efekty pracy dają ogromną satysfakcję. O kulisach 8. Biegu mówią Agnieszka Dziekan i Marcin Węc, kierownicy projektów w Fundacji.

Agnieszka Dziekan: Przygotowania do Biegu, który zwykle jest organizowany na przełomie sierpnia i września, rozpoczynają się… w styczniu! Pierwsze pisma do różnych jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Krakowa wysyłam ponad pół roku przed samym wydarzeniem. Rezerwuję terminy i miejsce, zgłaszam plany zmiany organizacji ruchu drogowego i kompletuję opinie służb – policji, straży pożarnej czy pogotowia. Im bliżej Biegu, tym liczba formalności wzrasta. Chcę jednak podkreślić, że każdego roku możemy liczyć na życzliwość i pomoc urzędników, jak i organizatora technicznego – Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans, którzy dobrze znają nasz Bieg i pomagają nam przejść przez różne etapy jego organizacji.

Marcin Węc: Podobnie jest z pracownikami Tesco, którzy bardzo chętnie angażują się w Bieg jako wolontariusze. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Ich wsparcie podczas tego wydarzenia jest dla nas bardzo cenne. Ponadto na każdym etapie przygotowań możemy liczyć na pomoc różnych działów naszej firmy – począwszy od kupców, poprzez komunikację, marketing, prawników, a skończywszy na administracji. Sukces Biegu to praca setek osób. Jesteśmy im za to ogromnie wdzięczni.

A.D.: Przygotowując Bieg, mierzymy się z różnymi wyzwaniami. Ich różnorodność jest ciekawa: od bardzo rozbudowanej komunikacji całego wydarzenia, przez kompletowanie zawartości pakietu startowego, po atrakcje miasteczka biegowego. Dzięki temu każdy nasz dzień jest inny, choć zawsze wypełniony mailami, telefonami i spotkaniami. Pomaganie najmłodszym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego daje nam satysfakcję i sprawia, że codziennie z uśmiechem i nową energią bierzemy się do pracy.

M.W.: Warto podkreślić, że nasi partnerzy biznesowi nie tylko wspierają to wydarzenie, ale również sami biegną! W tym roku po raz kolejny na liście startowej będzie wielu przedstawicieli różnych firm. W zależności od kondycji pokonają trasę 3,5 km lub 10 km. Co ciekawe, niektóre firmy będą reprezentowane przez kilku lub nawet kilkunastoosobowe ekipy. Ich członkowie podkreślają, że wspólny udział w Biegu daje im wiele radości, integruje ich zespoły i pozwala zadbać o dobrą kondycję.