Chcę pobiec, ale… – obalamy wszystkie wymówki!

21/08/2019

Patrzysz na zdjęcia uśmiechniętych uczestników ostatniego Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco i myślisz, że fajnie byłoby wziąć udział w tegorocznej edycji, wchodzisz już na stronę zapisów i… dopadają Cię wątpliwości. Koniec z wykrętami! Spieszymy, żeby Cię zapewnić, że warto podjąć tę decyzję.

Chcę wziąć udział, ale…

Żaden ze mnie biegacz.
Nasza odpowiedź: To dokładnie tak, jak przynajmniej połowa uczestników! Możesz stanąć na starcie nie tylko 10-kilometrowego Biegu Głównego – masz do wyboru także najpopularniejszy 3,5-kilometrowy Bieg Rodzinny lub 100-metrowy Bieg na Szpilkach. Nasza impreza to nie wyścig, a okazja do spotkania się, dobrej zabawy, a przede wszystkim pomocy małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie-Prokocimiu. Czas osiągnięty na trasie nie ma takiego znaczenia, jak ich zdrowie!

Mieszkam daleko od Krakowa.
Nasza odpowiedź: Może ekipa z Twojego albo pobliskiego sklepu organizuje wspólny transport? A może w Twoim sklepie lub centrum dystrybucji jest kilkoro koleżanek i kolegów, którzy chcieliby wystartować, ale mają podobny problem, nie mają prawa jazdy lub samochodu itd.? Warto porozmawiać o tym w zespole, popytać, skrzyknąć się w kilka osób i wybrać się wspólnie – koszty transportu znacznie wówczas spadają, a przyjemność z podróży rośnie, także pociągiem lub autobusem!

Boję się, że złapię kontuzję/coś mi się stanie.
Nasza odpowiedź: Oczywiście każda aktywność fizyczna niesie ze sobą pewne ryzyko, ale nad bezpiecznym przebiegiem Biegu będzie czuwał sztab profesjonalistów, którzy w razie potrzeby natychmiast przybędą Ci z pomocą. Nie zabraknie też wody i poczęstunku dla wszystkich uczestników i kibiców. Jeśli źle się poczujesz, również nasi wolontariusze, których zespół jest bardzo liczny i jeszcze bardziej zaangażowany, podadzą Ci pomocną dłoń, doradzą lub wskażą drogę do miejsca, gdzie możesz odpocząć.

Nie mam odpowiedniego stroju do biegania.
Nasza odpowiedź: W bieganiu kluczowe są buty! Z pewnością masz w szafce parę sportowego obuwia na grubszej podeszwie z amortyzacją. Dobierz do tego wygodne spodnie lub spodenki, np. dresowe, a koszulką zajmiemy się już my – znajdziesz ją w pakiecie startowym w rozmiarze, który podasz podczas zapisu na Bieg. Nie musisz wydawać fortuny, aby biec z nami i pomagać! Pamiętaj jednak o tym, żeby zabrać jakieś nakrycie głowy i posmarować się kremem z filtrem – będziesz wtedy w stroju najlepiej dopasowanym do okazji i w pełni bezpiecznym. 😉

Obawiam się, że przybiegnę na końcu i będę się wstydzić.
Nasza odpowiedź: Zalecamy zmianę nastawienia! Po każdym biegu dekorujemy najlepszych, ale w naszej imprezie nie chodzi o wynik na mecie, a radość uczestnictwa w szczytnej inicjatywie – dlatego w naszym Biegu każdy jest zwycięzcą i otrzymuje specjalny, pamiątkowy medal! Na trasie zobaczysz mnóstwo kibiców, którzy będą motywować Cię do pokonania kolejnych kroków bez względu na miejsce w klasyfikacji. A Twoimi największymi kibicami będą mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego – to dla nich warto podjąć wyzwanie.

Po prostu nie lubię biegać.
Nasza odpowiedź: Nie musisz! Bieg Charytatywny to dużo więcej niż samo bieganie – to wielka, radosna impreza, w której możesz uczestniczyć na wiele sposobów. Zapytaj swoje pociechy, czy nie chciałyby pobiec w biegach dziecięcych lub wziąć udział w ciekawych zabawach i grach na Błoniach? Wizytę na Biegu możecie potraktować jako element weekendowego, rodzinnego spaceru – wszyscy są tam mile widziani!

Przekonujące, prawda? A zatem… nie czekaj, kliknij tutaj i dołącz do naszej biegowej rodziny! 😉